Velký zvrat?! Halaand se domluvil s Realem Madrid, píší v Německu

Jeden z nejlepších a nejžádanějších útočníků planety. O služby Erlinga Haalanda se zajímá nejeden světový velkoklub. Podle nejnovějších zpráv má být o destinaci jeho nového angažmá již rozhodnuto.

Erling Haaland bude působit od nové sezóny ve španělské La Lize, shodují se mediální plátky z Německa, Británie i Španělska. Deník Bild navíc před pár hodinami přišel se zprávou, která Norovy budoucí kroky konkretizuje.

🇨🇿➡️VIDEO: Mazaný signál, gól a přepsání klubové historie! Takto vstřelil Barák AS Řím svou 10. branku v sezoně
🇨🇿➡️VIDEO: Další zápas, další gól, unikát a rekord! Podívejte se na Schickův 20. gól proti Mohuči


“K ústní dohodě s Realem Madrid došlo v Monaku. Do knížectví byli na žádost Realu Madrid pozvaní Rafael Pimenta, pravá ruka agenta Mina Raioli, který si ze zdravotních důvodů dává pauzu, a Haalandův otec Alf-Inge,” píše Bild.

➡️VIDEO: Neymarova ostudná penalta! Nejpomalejší pokutový kop všech dob, mají jasno fanoušci

“Došlo ke vzájemné ústní dohodě, ve které si měl Bílý balet vyjednat přednostní právo k podpisu hráče,” prozrazuje deník podrobnosti.

To v praxi znamená, že by Haalandův agent už nejednal s jinými kluby a pokud ano, vždy by se počkalo na reakci giganta z Madridu. Přestup potvrzuje také prezident La Ligy Javir Tebas. “Real získá Mbappého i Haalanda. Ostatní zájemci (Barcelona a Juventus) jim nemůžou finančně konkurovat.” (Jakou roli hraje v této záležitosti Barcelona, čti níže)
Co může plány Realu nabourat? V létě bude moct 21letý útočník opustit Signal Iduna Park díky aktivováni výstupní klauzule v hodnotě 75 milionů eur. Pokud by se někdo z konkurence rozhodl klauzuli využít, Real by musel kvůli dohodě konat.

➡️VIDEO: Děsivé záběry! Toto udělala vichřice Eunice se stadionem Tottenhamu

V boji o Erlingovy služby zůstává už jen jeden silný klub, největší rival Los Blancos… Barcelona. Není pochyb, že se katalánský obr vrací po klinické smrti zpět mezi nejhladovější žraloky na trhu. Výraznou vzpruhou je nová sponzorská dohoda se společností Spotify, která do klubu napumpuje astronomických 600 milionů eur. (Výrok Laporty níže).
Pokud je Mbappé v létě prioritou pro Real Madrid, věřte, že Haaland je prioritou zase pro Barcelonu, což prezident Barcelony Joan Laporta několikrát veřejně přiznal. “Musíme najít způsob, jak podepsat Haalanda. Uděláme cokoliv,” sdělil v rozhovoru pro deník Marca.

➡️Charakter Cavani! Zatímco se Mbappé a spol. posmívali Haalandovi, Uruguayec ukázal, co znamená respekt

Španělský Sport pak píše, že už je domluvena březnová schůzka Raioly s představiteli Barcelony. Velký otazník navíc stále visí nad samotným Haalandem. Podle některých zvěstí totiž úplně netouží po tom hrát v jednom klubu s Kylianem Mbappém.

Jedno je však jasné. Tlak Realu i Barcelony je na přestupovém trhu každým dnem víc a víc intenzivní. Od letního přestupáku můžeme čekat velké věci.

/**/