Patrik Schick přidal proti Mohuči dvacátý ligový gól sezony. Krátce po změně stran ale musel střídat a Leverkusen v jeho nepřítomnosti přišel o všechny body.

Fotbalisté Leverkusenu v čele s českým útočníkem nastupovali do zápasu se sérií 4 výher v řadě, ve kterých nastříleli celkem 15 branek. Svoji formu ovšem Leverkusen do předehrávky 23. kola Bundesligy nepřenesl, když po obratu domácích ve druhé půli prohrál 3:2.

Patrik Schick nasměroval svůj tým k vítězství ve 35. minutě, kdy s pomocí teče otevřel stav utkání (video níže). Český útočník tak v aktuální sezoně pokořil milník 20 ligových branek, čehož do dneška v top 5 evropských ligách dosáhl pouze Robert Lewandowski.

➡️Ronaldův první gól v roce 2022 stojí za to! Podívejte se, jak se vyhnul obránci, napřáhl a nechal gólmana jen přihlížet

Schick svým jubilejním gólem navíc přepsal klubovou historii, nikdo jiný totiž v dresu Leverkusenu nenastřílel v jedné sezoně 20 ligových gólů rychleji než on.

V prvních minutách druhé půle však musel být kvůli poranění stehenního svalu vystřídán. Druhá rána pro Leverkusen pak přišla v 57. minutě, kdy za Mohuč vyrovnal Aaron Martin.

Svůj tým vrátil v 74. minutě do vedení Schickův substitut Lucas Alario, ani jeho trefa však zisk bodů nepřinesla. V 84. minutě vyrovnal stav Jean-Paul Boetius a po pár minutách zasadil vítězný úder na 3:2 Marcus Ingvartsen.