VIDEO: Děsivé záběry! Toto udělala vichřice Eunice se stadionem Tottenhamu

Jedna z největších bouří za poslední desetiletí dorazila do Anglie. Vichřice Eunice demonstrovala svoji sílu na stavbách po celé zemi. Záběry zachytily vliv větru i na stadionu Tottenhamu Hotspur, kterému dala Eunice pořádně zabrat.


V pátek ráno udeřila na britské ostrovy silná bouře Eunice. Na jihu Anglie dosahoval vítr rychlosti bezmála 200 kilometrů v hodině.

➡️VIDEO: Další zápas, další gól, unikát a rekord! Podívejte se na Schickův 20. gól proti Mohuči

„Červená výstražná oblast znamená značné ohrožení života, protože extrémně silný vítr může způsobit poškození staveb,” informoval veřejnost hlavní meteorolog britského meteorologického úřadu Frank Saunders. Lidé byli vyzváni, aby neopouštěli své domovy.
Sociální média jsou od pátku plná záběrů poškozených struktur. Ničivý vítr v Londýně například roztrhl střechu O2 arény. Virální se pak staly snímky ukazující pulzující střechu stadionu Tottenhamu (video níže).

Přestože záběry na kývající se strukturu evokují hrůzné pocity, fanoušci Spurs se o svůj klubový stadion bát nemusí.

Fotbalový stánek Kohoutů za 1,2 miliardy liber je totiž speciálně navržen tak, aby se dokázal vypořádat i s extrémním počasím. Struktura kabelové sítě tedy umožňuje pohyb, čímž se zabrání poškození.
/**/