Co jsi nevěděl o Maradonovi! Kokain na hřišti, zápas s Messim, dárek pro Hamšíka, italská mafie a další…

Zlatý chlapec. Božská ruka. Legenda s darem od Boha. Jediný a jedinečný. To byl Diego Armando Maradona, který 25. listopadu 2020 podlehl srdečnímu selhání. Neskutečný fotbalový mág odešel měsíc po oslavení šedesátých narozenin.

Za svůj život odehrál stovky zápasů, vstřelil nespočet nádherných gólů. Stíhala ho sláva, uznání, ale také drogová závislost a pohyb ve zločineckém podsvětí. Níže ti přinášíme výčet těch vůbec nejzajímavějších věcí z jeho života.

Kdo získá Zlatý míč?
Lewandowski nebo Messi?
Kurzová nabídka ZDE

1. Narozen ve slumu

Diego Maradona se narodil 30. října 1960 ve slumu (chudinské čtvrti) v Buenos Aires známém jako Villa Fiorito. Jeho rodina byla extrémně chudá. Byl pojmenován Diego po svém otci.

2. Sám neví, kolik má vlastně potomků

“Moje legitimní děti jsou Dalma a Giannina. Zbytek potomků pak je výsledkem mých peněz a chyb,” nechal se Maradona slyšet, když se v jednom rozhovoru dostalo na téma otcovství.3. V Neapoli ho přivítalo 70 tisíc lidí

Maradonovo představení v Neapoli zaznamenalo jednu z největších návštěvností, co se historie uvítacích ceremoniálů týče. Do Neapole přestoupil v roce 1984 z Barcelony. V Itálii pak strávil následujících 7 let, než se vrátil zpátky do Španělska (do Sevilly). Na San Paolu ho tehdy při oficiálním představení přišlo přivítat neuvěřitelných 70 tisíc lidí.

Větší množství fanoušků bylo přítomno už jen u představení Cristiana Ronalda, kterého v Madridu uvítalo v roce 2009 na Santiago Bernabeu 75 tisíc lidí. V den Maradonovy smrti navíc přišlo vedení italského klubu s informací, že po argentinské legendě přejmenují stadion Sao Paolo na Stadio Diego Armando Maradona.

Pokračování najdeš na další straně ->
1 2 3 4 5Next page
/**/