Co jsi nevěděl o Maradonovi! Kokain na hřišti, zápas s Messim, dárek pro Hamšíka, italská mafie a další…

6. Italská mafie a pašování drog

Maradona dovedl po 3 letech Neapol k triumfu v italské lize a ovládl s ní i italský pohár. Vůbec poprvé tehdy vyhrál italskou soutěž klub z jihu Itálie. Rok na to byl dokonce i nejlepším ligovým střelcem. Argentinec se tak ihned stal ikonou města a ocitl se na samotném vrcholu.

Brzy se však úcta vytratila. Tamní tisk začal psát o napojení na mafii, u slavného Argentince se začínaly objevovat problémy s nadváhou a kolísavými výkony. V roce 1991 mu pak vyšel pozitivní test na kokain, za který dostal 15měsíční distanc.
Následně se objevilo svědectví Pietra Pugliese, který tvrdil, že pro argentinského fotbalistu organizoval dopravu kokainu z Argentiny. Jeho tvrzení byly zprvu považovány za nevěrohodné, jenomže jeho další výpovědi vedly k zatčení 12 členů neapolské mafie a Diego Maradona se rázem dostal do pořádného maléru. Maradonovy přitížily i později objevené fotografie, kde byl spatřen s vůdci neapolské Camorry, jejíž činností bylo mimo jiné i obchod s drogami, včetně dovozu kokainu z Jižní Ameriky.

Po nashromážděných důkazech se Maradona sám k porušení drogových zákonů přiznal a byl podmíněně odsouzen na 14 měsíců. Ve svojí autobiografii “El Diego” také dosvědčil, že byl na kokainu závislý až do roku 2004.

Pokračování na další straně ->
Previous page 1 2 3 4 5Next page
/**/