Co jsi nevěděl o Maradonovi! Kokain na hřišti, zápas s Messim, dárek pro Hamšíka, italská mafie a další…

10. Mistrovství světa v roce 1986

Maradona si za národní tým zahrál na 4 světových šampionátech, nejslavnější chvíle prožil právě na šampionátu v roce 1986, kde dovedl svůj až k trofeji. Do historie se zapsal především po čtvrtfinálovém duelu proti Anglii. V utkání totiž překonal gólmana pomocí slavné “Božské ruky”, o pár chvil později pak uchvátil sólem přes půl hřiště. Legendární sólo, kde prosvištěl mezi pěticí hráčů a gólmanem bylo později vyhlášeno jako gól století. Před pár lety se nechal slyšet, že svého podvodu rukou v životě nelitoval: “Nemrzí mě, že jsem tehdy skóroval rukou. Nikdy mě to ani mrzet nebude. Ani teď, po 30 letech… ani na smrtelné posteli.”11. Trenérská kariéra

Během svojí hráčské kariéry vyměnil dresy celkově šesti celků (Argentinos Juniors, Boca Juniors, Barcelona, Neapol, Sevilla a Newell’s Old Boys), v roli trenéra pak prostřídal dokonce 7 různých klubů. Mezi lety 2008-2010 vedl také argentinský nároďák. V něm skončil po vysoké prohře proti Německu (0:4) ve čtvrtfinále Mistrovství světa, po které došlo k rozporům mezi ním a předsedou argentinské fotbalové federace.

Jeho poslední angažmá bylo v argentinském druholigovém celku Gimnasia de La Plata. Ačkoliv je jeho kolekce trofejí bohatá, ve funkci trenéra neoslavil zisk žádné z trofejí.
Previous page 1 2 3 4 5
/**/