Absurdní bonus ve smlouvě! PSG vyplácí Neymarovy nesmysl pod směšnou podmínkou

Neymar se stal po přestupu do Paris Sain-Germain druhým nejlépe placeným fotbalistou světa. Španělský deník El Mundo nyní odhalil, na kolik si brazilský fotbalista v pařížském velkoklubu ve skutečnosti přijde. Astronomický kontrakt překvapil i směšným bonusem.

➡️VIDEO: Dojatý Messi přepsal dějiny! Hattrick, Pelé, slzy při oslavách i srdcervoucí vzkaz 

Neymarův přestup do PSG za 220 milionů eur otřásl v roce 2017 celým fotbalovým světem. Bohaté vedení PSG tehdy demonstrovalo svoji finanční sílu, když předchozí rekordní částku za přestup navýšilo rovnou o 105 milionů eur.

Není tedy žádné překvapení, že brazilská megastár patří k jednomu z nejlépe placených sportovců vůbec. V žebříčku fotbalistů mu patří hned druhé místo. Lépe je na tom už jen jeho staronový spoluhráč Lionel Messi, který si v novém angažmá přijde na 40 milionů eur ročně.

Sleduj zápasy PSG ŽIVĚ.
Na TV Tipsport najdeš exkluzivně
celou Ligue 1 ZDARMA

Devětadvacetiletý útočník si ve Francii vydělává 600 000 eur týdně, což představuje pouze jeho základní mzdu ochuzenou o sjednané bonusy, kterých má přední tvář Pařížanů zřejmě hned několik. Ten nejkurióznější je potom “bonus za etiku“.Velmi neobvyklý bonus, díky kterému si Neymar vydělává extra půl milionu euro měsíčně, spočívá v dobrém chování fotbalisty na veřejnosti. Brazilec musí ‘být zdvořilý a přátelský’ k fanouškům a také nesmí vlastní klub nijak veřejně kritizovat.

➡️Tajemství PSG při podpisu Messiho a spol! Takto klub obchází finanční fair play

Devítinásobný mistr Ligue 1 tak platí Neymarovi 6,5 milionu eur ročně, aby slavný hráč před a po zápase pozdravil fanoušky a musel se zdržet negativních komentářů vůči klubu, svým spoluhráčům či trenérovi. Neexistuje, že by po nepovedeném zápase přijel domů a na svůj Twitter přidal příspěvek, že se mu nelíbila taktika kouče Pochettina.

Nejlepší střelec v historii brazilské reprezentace vyšel podle španělských zdrojů k dnešnímu dni PSG celkově už na 490 milionů eur. Od příštího roku by se mu přitom měla roční hrubá mzda zvednout ze 43,3 milionu eur na rekordních 50,6 milionu eur. 

/**/