Zlatan se s Pérezem nemaže! Takto sepsul prezidenta Realu i celou Superligu, zmínil Messiho s Ronaldem

Nad úpravami a případným pokračováním revoluční Superligy aktuálně visí velký otazník. S přihlédnutím na kritiku veřejnosti a celkového nátlaku na kluby ze všech stran však lze předpokládat, že osmačtyřicetihodinovým fiaskem vše na nějakou dobu končí. Do španělského podnikatele se obul i švédský kanonýr kopající za milánský AC, jenž podobně jako jeho spoluhráči s projektem nesouhlasí.

“Juventus a AC Milán projekt neopouštějí. Real Madrid, Barcelona, Juventus a AC Milán spolu nadále jednají, aby našli řešení. Projekt nezanikl, pokračujeme dál v práci na něm. Všichni jsme pořad jeho členy. Nikdo nezaplatil penalizační poplatek za vystoupení. Oficiálně tedy ještě nikdo neodešel,” taková byla slova Florentina Péreze v jeho posledním rozhovoru pro španělské rádio. (Celý rozhovor, ve kterém se zmiňuje také o možných posilách typu Ronaldo, Mbappé, Haaland nebo o konci Ramose a Zidaneho najdeš zde).

Jen těžko se však budou hledat kompromisy u něčeho, s čím od samého začátku nesouhlasili ani hráči a trenéři zúčastněných klubů.

Servítky si nebral ani aktuálně nejlepší ligový střelec AC Milán Zlatan Ibrahimovič. Ten se nechal slyšet, že by radši změnil angažmá, než aby si zamezil účast v reprezentačních utkáních. “Budu hrát za Švédsko. Zrovna minulý měsíc jsem se vrátil ke svému národnímu týmu, a nějaký člověk z Madridu, který v životě nekopl do míče, nechce vidět mě ani ostatní fotbalisty na Mistrovství světa či Evropy.

Já ale svoji zemi reprezentovat budu, klidně si najdu jiný tým. Ve Švédsku na mě čeká Malmö.  Ronaldo by se klidně mohl vrátit do Lisabonu, Messi zase do River Plate. Tihle hráči totiž nesmí v mezinárodních utkáních chybět. Vím, že si myslí úplně to samé, co já, jen se ohledně toho ještě veřejně nevyjádřili.” 

“Když by podobný názor vyhlásili do světa, uviděli byste, že hráči jsou ve skutečnosti mocnější než vlastníci klubů. Působením v Malmö, River Plate či Sportingu Lisabon by se naše kvality nijak nesnížily, ale fotbal by to zachránilo od katastrofy.” konstatoval 39letý fotbalista, jenž si během kariéry zahrál v 5 z 12 týmů, které se podíleli na vzniku Superligy.

Vedení Rossoneri momentálně zvažuje odvolání ředitelem Ivana Gazidise, jenž vznik nové soutěže podporoval. Svoji rezignaci jako první podal výkonný předseda Manchesteru United Ed Woodward. Vzhledem k závažnosti se dá předpokládat, že uvidíme změny ve vedení u vícero celků. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters zase nabádá k rezignaci funkcionářů spojených se Superligou u anglických klubů.

/**/