Pérez šokoval! Nikdo Superligu neopustil, otřel se o fanoušky Chelsea i o příchod Ronalda, Mbappého a Haalanda

Jeden rozhovor během oficiálního ohlášení projektu Superligy, druhý po jejím údajném zániku. Prezident Realu Madrid Florentino Pérez se pro španělské sportovní rádio El Larguero rozpovídal o všem ožehavých tématech aktuální doby.

Rozhovor probíhal v pozdním středečním večeru. Peréz otevřeně promluvil hned o několika zajímavých tématech. To nejpalčivější je v posledních hodinách rozhodně projekt evropské Superligy.

“Prezident Realu Madrid a Superligy? Ne, ne… prezident Realu Madrid je v pohodě,” zareagoval v úvodu na otázku, jak ho má redaktor oslovovat.

“Jsem smutný a zklamaný. Možná jsme nepředstavili projekt Superligy dostatečně. Myslím, že jeden z šesti anglických klubů nebyl o projektu přesvědčený a znejistil tím zbytek. Pokud tento projekt nefungoval, jiný fungovat bude. Pamatujte, všech 12 klubů podepsalo ten stejný kontrakt. Můžu potvrdit, že Superliga je prozatím pozastavena,” vyvrátil zprávy o konci.
“Juventus a AC Milán projekt neopouštějí. Real Madrid, Barcelona, Juventus a AC Milán spolu nadále jednají, aby našli řešení. Projekt nezanikl, pokračujeme dál v práci na něm. Všichni jsme pořad jeho členy. Nikdo nezaplatil penalizační poplatek za vystoupení. Oficiálně tedy ještě nikdo neodešel,” poznamenal.

Otřel se také demonstrace fanoušků Chelsea, které řešil celý fotbalový svět. “Před Stamford Bridge bylo tak 40 lidí… a pokud chcete, řeknu vám, kdo je tam poslal. Byli to ti stejní lidé, kteří mají na starosti anti-Superliga trička v dnešním zápase Cadiz-Real Madrid,” naznačil, že vítr vane od španělské respektive anglické fotbalové asociace. Něco podobného jsme mohli vidět už před zápasem Chelsea-Leeds. Hráči hostů na sobě měli trička ve stejném duchu.


“V tuto chvíli je bez Superligy nemožné podepsat Mbappého a Haalanda, aspoň tedy pro Real Madrid. Pokud toto léto nezískáme Mbappého, nemyslím si, že si nějaký fanoušek prožene kulku hlavou. Ví, že se snažíme dělat vše, co je v našich silách. A pokud se něco nepodaří, tak jen z důvodu, že je nemožné to uskutečnit,” prozradil situaci kolem hvězdných posil a dodal.

“Spekulace ohledně návratu Cristiana Ronalda na Santiago Bernabéu jsou opravdu jen spekulacemi. Neprobíhá mezi námi žádné jednání.”

Poté se řeč přesunula na stávající hráče týmu.Prodloužení Ramosovy smlouvy? Uvidíme. Končíme sezónu a řešíme s hráči co dál. Samozřejmě že si přeji, aby zůstal. Je jako můj syn. Jeho budoucnost však závisí i na klubové situaci, není to jen o Sergiovi. Smlouvu zatím neprodloužil, nevím proč. Miluji Sergia jako svého syna. Ale situace je taková, jaká je. Ví to stejně tak jako to vím já.”

Žádná dohoda stále není ani s Raphaelem Varanem. Tomu smlouva vyprší v roce 2022. “Jsem rád za tým, který tu máme… pokud hráči nechtějí zůstat, můžou odejít.”

“Nedokážu si představit Real Madrid bez Zinedina Zidaneho jako trenéra. A ne, není pravda, že bychom byli po zápase se Šachtarem připraveni ho propustit. Co však můžu potvrdit, je prodloužení kontraktu s Lukou Modričem,” dodal na závěr.

 

/**/