1. Manchester United vs Bayern Mnichov (1999, finále)

Za ten nejúžasnější obrat v historii Ligy mistrů jsme zvolili finálový zápas z roku 1999, který se odehrál na Camp Nou. Do finále se probojovaly týmy, které na sebe narazily již v základní skupině turnaje. Oba zápasy skončily remízou, což byla předzvěst vyrovnaného finále. Ovšem opak byl pravdou.

Nejhorší zranění v historii fotbalu? Hráčům Manchesteru United se zvedal při pohledu žaludek

Bayern si nemohl přát lepší vstup do zápasu. Už v 6. minutě poslal německý velkoklub do vedení svojí střelou z trestného kopu Mario Basler. I ve druhé půli zápasu měli fotbalisté Bayernu hned několik gólových šancí,  jejich střelecké pokusy však skončily jen na brankové konstrukci. Probudili se i Rudí ďáblové, ale ani těm se nepodařilo dostat míč za záda legendárního Olivera Kahna.

Běžela poslední minuta základní hrací doby a stav byl stále 1:0 pro Bayern. Všichni se už pomalu připravovali na triumf německého celku, což dokazuje i skutečnost, že trofej byla v tu dobu ověnčena stuhami v barvách Bayernu. Manchester si ale ještě stihl vybojovat rohový kop. Do vápna poslal míč David Beckham, který se pak dostal ke Giggsovi. Nepřesnou střelu směrem na bránu ovšem  tečoval Teddy Sheringham a vyrovnal na 1:1!

Ani ne minutu po vstřelení gólu si v posledních momentech prodloužení vybojoval Manchester ještě jeden rohový kop. Stejná strana a k praporku se postavil opět Beckham. K centru se dostal Ole Gunnar Solskjær a vystřelil svému týmu vítězství. Manchester United tak dokonal jeden z nejúžasnějších obratů, jaké se kdy ve fotbalové historii Ligy mistrů odehrály.