Když se řekne nejprestižnější fotbalová soutěž, každý si ihned vybaví Ligu mistrů. Když se pak řekne obrat v Lize mistrů, začínají se vzpomínky lišit. V tomto článku si však představíme ty vůbec nejlepší obraty, kterých jsme mohli být za celou historii soutěže svědky.

Speciální mise, Bet builder, Max tip! Betano je novou sázkovkou v Česku. PODROBNOSTI ZDE

Začátky tohoto projektu, který se hraje vždy v průběhu sezóny, se píší již v sezóně 1955/1956, kdy se prvním vítězem stal Real Madrid a který je dodnes nejúspěšnějším klubem v rámci soutěže. V tu dobu nesla soutěž název Pohár mistrů evropských zemí (PMEZ). Zvrat nastal v sezóně 1992/93, kdy UEFA přeorganizovala herní podobu do dnešní Ligy mistrů.
Za tu dobu se odehrálo nespočet zápasů, ale pouze některé z nich se zaryli do paměti skoro každého fotbalového fanouška.

Následující zápasy nám připomínají, že bojovat se má až do poslední sekundy, a že zápas končí až s hvizdem rozhodčího. Pojďme se společně podívat na 3 největší obraty v Ligy mistrů.

3. AC Milán vs. Liverpool (2005, finále)

Největší obrat v dějinách finále? I tak by se dal tento zápas nazvat. Pro české příznivce navíc se speciálním puncem. Historický večer totiž prožil Vladimír Šmicer společně s Milanem Barošem. Milánští se tehdy ujali vedení hned v 1. minutě, když je poslal do vedení Maldini. Pár minut před koncem prvního poločasu vstřelil Hernán Crespo dvě branky. AC Milán tak odcházel do kabin s třígólovým náskokem. Lepší pozici už snad italský klub nemohl mít.

Přesto však fotbalisté Liverpoolu přišli v druhé půli odhodláni s výsledkem něco udělat. O snížení se postaral po 10 minutách kapitán Reds, Steven Gerrard, a zažehl tak v očích fanoušků jiskru naděje. Trvalo to doslova pár minut a liverpoolští se radovali podruhé, když se z dvaceti metrů napřáhl Vladimír Šmicer. Dechberoucí šestiminutovku zakončil Gattuso, když fauloval v pokutovém území Gerrarda. K penaltě se postavil Xabi Alonso a nadvakrát poslal míč za záda brankáře Didy.

6 věcí, které jsi nevěděl o Van Dijkovi!

Další branka už nepadla a tak přišlo po prodloužení pokutové kopy. V rozstřelu selhal hvězdný trojlístek italského celku. Neproměnil nikdo z trojice Serginho, Ševčenko a Pirlo. Za Liverpool se trefil Hamann, Cissé a s přehledem proměnil také Šmicer. Liverpool zvítězil poměrem 3:2 a parta pod vedením Rafaela Beníteze mohl začít slavit jeden z nejúžasnějších obratů historie.