2. FC Barcelona vs. PSG (2017, osmifinále)

I když jsme nezařadili tento obrat jako úplně ten největší v historii, můžeme s čistým svědomím říct, že je rozhodně ten nejkontroverznější. Barcelona si z prvního zápasu v Paříži přivezla výprask 4:0 a na postup do semifinále potřebovala vyhrát o pět branek. Zdánlivě nemožný výkon. Neměnil to ani fakt, že měli Katalánci dost možná nejlepší útočné trio té doby MSN – Messi, Suárez, Neymar.

Barcelona vlétla do zápasu neohroženě a vsadila vše na ofenzívu. O první branku se postaral Suárez už ve 3. minutě, před koncem poločasu přispěl domácím vlastní gól Kurzawy.  A když se z kraje druhé půle trefil z penalty i Lionel Messi, zdálo se, že se Barca nadechuje k senzačnímu obratu. O 10 minut později ovšem posadil domácí na zadek Cavani brankou na 3:1 a stadion zachvátilo ticho a postupové šance 26násobného mistra La Ligy byly opět mizivé.

Messimu došla trpělivost! Tohle je pravda ohledně snižování platů

Minuta za minutou utíkaly a najednou se na světelné tabuli objevila 88. minuta, skóre bylo pořád stejné a Barceloně scházely stále 3 branky. Někteří fanoušci už začali opouštět tribuny, když najednou… Penalta!

K míči se postavil tehdy 25letý Neymar. Kop proměnil. Málokdo tušil, že za 3. minuty si své postavení na bílém puntíku zopakuje. V 91. minutě totiž Marquinhos svojí hrubkou daroval Barce další pokutový kop. Stav byl 5:1 a fotbalisté Barcelony stále potřebovali vstřelit ještě jednu branku, aby mohli slavit postup. Běžela pátá a zároveň poslední minuta nastavení a už to vypadalo, že rozhodčí odpíská konec, když v tom Neymar vyslal centr do pokutového území PSG, míč si našel Sergi Roberto a volejem poslal PSG zpátky do Paříže. Barcelona slavila jednu z největších výher ve své historii a fanoušci po celém světě se naučili nové slovo “Remontada”.