PSG přitvrzuje. Tímto dopisem se snaží Mbappého psychicky zlomit, vyjádřil se i Luis Enrique

Atmosféra v Paris Saint-Germain začíná připomínat pořádně rozpálený papiňák. Situace kolem Kyliana Mbappého se dostala do bezvýchodné situace. Vedení klubu se snaží dělat možné i nemožné, aby hráče donutilo se rozhoupat. V nejnovějším dopise se klub snížil i k psychickému nátlaku. Své vyjádření poskytnul také trenér Luis Enrique.

Sleduj na Betanu v sobotu 12. 8. ZDARMA Messiho ve čtvrtfinále Ligového poháru!

Je to patová situace. Ani po několika týdnech od oznámení Kyliana Mbappého, že nehodlá prodloužit s PSG smlouvu do roku 2025, se prakticky nic nezměnilo. Snad jen že do konce přestupového okna nezbývá už tolik času, a že PSG Mbappého úplně odklidilo na druhou kolej.

➡️Divoký závěr v poháru. Frustrovaný Pepe nakopnul Juráska a viděl červenou, Benfica slaví první trofej

Po vyřazení z A-týmu PSG odstranilo hráče také z tapety, která krášlila fasádu domovského stadionu. Mbappého, který byl ještě nedávno hlavní tváří klubu, nenajdete ani na webových stránkách. Dokonce si na oficiálním eshopu nekoupíte ani jeho dres či produkt s ním spjatý.
Jak čas utíkal, schylovalo se vedení klubu k čím dál tím více zoufalejším krokům. Když nepomohlo ani prohlášení “Pokud tuto sezónu zůstaneš, ale neprodloužíš smlouvu, nezahraješ si v Áčku ani minutu”, přišlo vedení v čele s prezidentem Nasserem Al-Khelaifim s dalším pokusem. Tentokrát se rozhodli přitvrdit v psychickém nátlaku dopisem, který z Mbappého dělá absolutním viníkem aktuální situace.

NOVÁ PROMO AKCE! Betano ke startu české ligy dává novým registrujícím 500 KČ SÁZKU ZDARMA hned po registraci! 

„Pokud příští léto odejdeš zadarmo, budeme čelit velkým finančním problémům. Budeme nuceni začít prodávat hráče, přezkoumat integrační politiku mládeže a velmi pravděpodobně bychom museli zahájit vlnu propouštění i u ostatních zaměstnanců klubu. Všechno, co se tady doposud vybudovalo, by bylo zpochybněno,” zní ve zkratce sdělení, které odkryla veřejnosti francouzská média. (podrobnosti o finančních problémech PSG zde)

Je třeba zdůraznit, že vše, co bylo v PSG za poslední desetiletí vybudováno, bylo výsledkem peněz z katarské ropy, které do klubu neomezeně proudily. Je absolutním nesmyslem shazovat vše na zaměstnance Mbappého a dávat mu za vinu špatné finanční řízení klubu (pokud je situace tak zoufalá), protože to nebyl on, kdo bezhlavě nakupoval a nabízel hráčům nadstandartní smlouvy.
Je patrné, že se PSG snaží Mbappého dotlačit k nové dohodě, neboť veškeré nabídky k přestupu, které klub přijal, on odmítl. Je patrné, že ho nechtějí pustit do Realu Madrid, neboť jsou přesvědčeni, že už se s nimi dohodnul na bezplatném přestupu v příští sezóně, což vnímají jako zradu.

A je to právě Real Madrid, který drží veškeré triumfy a vyčkává na konec letošního přestupového období. Přeci jen je Bíly balet jediným klubem, ke kterému je Mbappé ochoten přestoupit.

K celé záležitosti se vyjádřil také trenér týmu Louis Enrique. “Je to situace, která vznikla v minulosti. Doufám, že se klub i Kylian dohodnou. Je to něco, za co bych byl velmi rád.”

/**/