Osud PSG závisí na Mbappém! Jeho rozhodnutí může poslat klub do velkých problémů

Spekulace ohledně budoucnosti Kyliana Mbappého se staly během přestupového období již tradiční záležitostí. Nejinak tomu není ani letos. Tam, kde sága naposledy skončila, navazuje opět během tohoto léta. Francouzský drahokam se po dovolené opět vrátil do tréninkového drilu v Paris Saint-Germain. Už tento pátek ho čeká první přípravný zápas s Le Havre. Stále však není vůbec jasné, jak to nakonec s hvězdným hráčem bude. Klub se kvůli němu navíc ocitá na hodně tenkém ledě.

V pondělí nastoupili na značky nového tréninkové centra PSG, v pátek se poprvé v rámci předsezónní přípravy ukážou v zápase, další den pak tým čeká cestování do Japonska, kde je čeká krátké turné. Generálka na ligu je naplánovaná na 13. srpna proti Lorientu. Zda bude u všech zápasů přítomen také Kylian Mbappé, je ovšem ve hvězdách.

Speciální prázdninová akce! Betano nabízí novým sázkařům k bonusu 3000 + 300 Kč hned po registraci také 350 SPINŮ ZDARMA! 

Po několika bouřlivých týdnech se situace dostala do bodu stagnace. Hráč má platnou smlouvu do roku 2024 s možností prodloužení o další rok. Může tak učinit do 31. července, čímž kromě prodloužení aktivuje také výživný podpisový bonus. Podle Le Parisien by se měla kompletní smlouva vyšplhat před zdaněním na celkových 630 milionů eur. K tomu ale zřejmě podle momentálních zpráv nedojde.

➡️Ronaldo o návratu do Evropy! Portugalec označil jedinou ligu za validní, pak si rýpl do americké MLS

Mbappé totiž před časem vedení klubu oznámil, že prodloužit smlouvu nehodlá. Na druhou stranu neplánuje ani odchod během tohoto léta. To znamená jediné a tedy, že odejde jako volný hráč zadarmo v roce 2024. (pokračování níže)
Tato skutečnost velmi rozvášnila prezidenta PSG Nassera Al-Khelaifiho. Ten se nechal několikrát slyšet, že hráč klub zadarmo neopustí. Buď bude prodán teď, nebo využije možnosti prodloužení smlouvy do roku 2025. Poté by mohl v roce 2024 odejít tak, jak sám plánuje, jen by to nebylo zadarmo. Případný zájemce by ho musel po prodloužení smlouvy už vykoupit.

Celá věc ohledně Mbappého vyeskalovala z jednoho prostého důvodu. PSG se vysokými investicemi do drahých hvězd ocitlo, co se týče finančního fair play, na velmi tenkém ledě. Drahé nákupy, vysoké platy s vysokými bonusy a prachbídné prodeje. (pokračování níže)Jak zmiňují v The Athletic, v případě, že Kylian nebude toto léto prodán a odejde příští rok zadarmo, vznikne ve finančním fair play PSG díra pohybující se okolo 175 milionů eur. Tím pádem by klub musel razantně změnit svou strategii. Po velkých příchodech by nastal čas výprodejů. Což by nesli nelibě zejména fanoušci klubu, kteří už tak dávají čím dál víc najevo svou nespokojenost s výkony týmu.

I kvůli této nejistotě vedení PSG pozastavilo jednání třeba s Bernardem Silvou z Manchesteru City. Kylian Mbappé je momentálně klíčem ke všemu, Kylian Mbappé je ten, kdo určí, jakým směrem se PSG nejbližší léta vydá.

/**/