Nenasytní Saúdi. Dalším cílem je Liga mistrů, tento plán předloží UEFA

O jejich přestupech se mluvilo jako o definitivním konci působení na evropské scéně. Řada slavných hráčů se během tohoto léta odebrala do saúdskoarabské ligy, což pro ně mělo znamenat rozloučení s fotbalem v Evropě. Nyní však existuje šance, že Ronalda, Neymara či Benzemu opět spatříme znovu na zdejších stadionech, a to rovnou v rámci té nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Kdo by to před šesti měsíci tušil, jak moc velký dopad bude mít odchod Cristiana Ronalda do Saúdské Arábie. Síla jeho vlivu na fotbalové dění se začala ukazovat během letního přestupáku, kdy se s odchody do země Blízkého východu roztrhl pytel.

NOVÁ PROMO AKCE! Betano ke startu české ligy dává novým registrujícím 350+500 KČ SÁZKU ZDARMA hned po registraci! 

Saúdskoarabské kluby se nyní zběsile předhánějí v získávání slavných jmen. Mezi poslední, kteří nedokázali odolat pohádkové nabídce, se zařadil i Neymar (info o jeho neodolatelném balíčku speciálních výhod za přestup do Al-Hilalu najdeš ZDE).

Tamní Saudi Pro League tak dle očekávání nabyla na popularitě a týmy, o kterých před rokem v Evropě sotva někdo slyšel, získaly tisíce nových fanoušků. I proto se nyní Saúdská Arábie snaží spojit s UEFA a vymyslet, jak kluby alespoň z části zapojit do evropských soutěží.
Bohatí Saúdové plánují u evropské fotbalové asociace zažádat o tzv. ‘divokou kartu‘, která by kvalifikovala jejich ligového mistra rovnou do Ligy mistrů. Saúdská Arábie by se chtěla začlenit do struktury nejprestižnější evropské klubové soutěže od sezony 2024/25, kdy se shodou okolností rozšíří počet účastníků tohoto turnaje na 36 týmů.

➡️Neymar poodkrývá pravdu! Kvůli komu nešel do Barcy i osobní problémy s Mbappém

I v případě souhlasu UEFA by však mohl být problém v neexistujících pravidlech finanční fair-play, což poskytuje saúdskoarabským celkům značnou výhodu nad evropskými kluby./**/