Mourinho vybral jedenáctku z nejlepších hráčů, které vedl! Skoro nikoho z Realu Madrid přitom nezmínil

Mesut Özil

S německým záložníkem tureckého původu se Mourinho setkal během angažmá v Realu Madrid. Spolu zažili úspěch v Copa Del Rey (2010/11), ve španělském Superpoháru (2012) a v sezóně 2011/12 ovládli také Ligu mistrů.

Jejich vztahy, ale nebyly vždy růžové. Özil ve své knize popsal několik okamžiků, kdy se s portugalským koučem nepohodl. Kontroverzní trenér svému svěřenci vyčítal nedostatek nasazení a kritizoval, že do hry dává pouze polovinu toho, co by mohl. Nutno říct, že Mourinho pouze chtěl, aby Özil byl ještě lepším, a dal mu to najevo svým zcela osobitým stylem.

Když v září 2013 turecký záložník podepsal smlouvu s Arsenalem, prohlásil dnes již 57letý Portugalec na jeho adresu: “Özil je unikátní. Neexistuje žádná jeho kopie, ani žádná špatná kopie. Je nejlepší číslo 10 na světě. Dělá věci velice jednoduše, ale efektivně. Každý ho miluje a vidí v něm kousek z Luise Figa a Zinedina Zidaneho.” V Arsenalu se tento německý fotbalista podílel na dvou prvenstvích v FA Cupu a vítězství v Community Shieldu, tím však jeho úspěchy v Anglii končí.

Kromě klubové úrovně Özil po několik let zářil i na té reprezentační, kdy s Německem získal bronzovou a zlatou medaili na mistrovství světa a dva bronzy si odvezl také z EURA, v letech 2012 a 2016.
Previous page 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Next page
/**/