Mourinho vybral jedenáctku z nejlepších hráčů, které vedl! Skoro nikoho z Realu Madrid přitom nezmínil

José Mourinho měl to potěšení vést během svojí kariéry mnoho skvělých a úspěšných fotbalistů. Nyní prozrazuje, jak by vypadala jeho ideální sestava složená z hráčů, kteří byli pod jeho vedením.

Lampard v Chelsea, Ronaldo v Realu Madrid. Samuel Eto’o v Interu Milán. Prostě jedno hvězdné jméno vedle druhého. José Mourinho má jistě z čeho vybírat.

Před samotnou sestavou si ale pojďme připomenout, kde všude Special one během trenérské kariéry působil. Jeho začátky se píší v Benfice, dále pak trénoval tým UD Leiria, Porto, Chelsea, Inter Milán, Real Madrid, Manchester United a nyní koučuje Tottenham.

Tohle mohl být Arsenal snů! Tyhle hvězdy proklouzly Wengerovi těsně mezi prsty…

V jeho sestavě se však nezmínil o žádném z hráčů Rudých ďáblů, vynechal také Zlatana, Wesleyho Sneijdera a chybí třeba i již zmiňovaný Eto’o.

Největší část sestavy je složena z bývalých hráčů Chelsea, kterou trénoval v letech
2004 – 2007 a následně mezi lety 2013 a 2015. Dále si do své ideální sestavy přidal 2 hvězdy, které byly pod jeho vedením v Realu Madrid a do sestavy se dostal také jeden hráč z Interu.
Takto vypadá Mourinhem zvolená ideální sestava z hráčů, které za svojí kariéru 57letý Portugalec trénoval:

1. Petr Čech 

Když minulý rok Čech v předstihu ukončil konec své profesionální fotbalové kariéry, vyjadřovalo svoji poklonu mnoho lidí. “Je to velká ztráta pro fotbal,” prohlásil tehdy Mourinho, “bylo mi ctí, že jsem z Petra v tak mladém věku udělal brankářskou jedničku ve špičkovém týmu Premier League.”
Pod portugalským koučem zažil Petr Čech své hvězdné působení v londýnské Chelsea. Byl to právě José Mourinho, který českého brankáře na dlouhá léta stanovil jako jedničku v bráně. Vše začalo v sezóně 2004/05, kdy kontroverzní trenér rozhodl, že Čech zastoupí v tu dobu zraněného Itala Cudiniho. Nikdo v tu chvíli netušil, co všechno se v talentovaném brankáři skrývá.

Petr Čech v bráně doslova čaroval, udivoval svými famózními zákroky celý svět a sbíral jedno ocenění a trofej za druhou. Společně s Mourinhem se třikrát radovali z vítězství v EFL Cupu (2004/05, 2005/06 a 2014/15), pozvedli nad hlavu pohár pro vítěze Premier League (2004/05, 2005/06 a 2014/15) a trofej v FA Cupu v sezóně 2006/07.

Zbytek hráčů najdeš na další straně>>>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Next page
/**/