Mbappé žádá svoje peníze! Francouz drží všechny karty, po PSG požaduje splnění slibu o 90 milionech eur

Kylian Mbappé má pro aktuální přestupové období jasno. Francouzský útočník nebude mít problém opustit Paris Saint-Germain už během tohoto léta, při loučení si avšak zažádá o pořádně tučný šek.

NOVÁ AKCE K EURO U21! Betano nabízí nově registrujícím 3000 Kč+850 Kč hned po registraci!

Krátce po definitivním konci Lionela Messiho musí vedení francouzského velkoklubu řešit potenciální ztrátu dalšího klíčového hráče. Mbappé totiž před dvěma týdny písemně oznámil rozhodnutí neprodloužit smlouvu o další rok v rámci sjednané opce, o níž mohl rozhodnout pouze on sám.

Klub tak dostal do tíživé situace. PSG si buď může nechat 24letého útočníka ještě na jednu sezonu, a další léto o něj přijít zadarmo, anebo jej nyní umístit na přestupový trh. Třetí variantou by byl podpis nové, ještě štědřejší smlouvy. Dle informací Fabrizia Romana je stanovisko klubu pevně dané. Pokud Mbappé nepodepíše nový kontrakt, nabídnou hráče k prodeji.
Mbappé o aktuální situaci promluvil před závěrečnými starty sezony v dresu národního týmu: „Jak už jsem zmiňoval, mým cílem je zůstat v PSG. Je to má jediná možnost a jsem připraven se do klubu vrátit na následující sezónu. Proč přestupovat na konci mé smlouvy? Není moc co vysvětlovat,“ nechal se slyšet na tiskové konferenci.

➡️Už žádné El Clásico. Barcelona i Real Madrid prohrávají spor s La Ligou

Situaci ovšem podle dostupných zpráv zamotává slíbená tučná odměna, kterou Mbappé nehodlá klubu odpustit. Mistr světa z roku 2018 má totiž ve smlouvě sjednaný věrnostní bonus ve výši 90 milionů eur, který by dostal ke svému platu 60 milionů eur, pokud v Paříži setrvá. (pokračování níže)
Pokud by se jej klub rozhodl prodat už nyní, musí přestup schválit všechny tři zúčastněné strany, tedy včetně Mbappého. Čerstvý kapitán francouzské repre si však v případě předčasné změny angažmá vyžádá od klubu odškodné v podobě garantovaného bonusu, o který se logicky nehodlá jen tak snadno připravit.

V Paříži a Kataru jsou si vědomi, že poslední slovo v tomto náročném vyjednávání má hráč. Při případném vyjednávání přestupové částky by tak museli zohlednit právě tuto skutečnost a hráče prodat za přiměřenou sumu, která se však zdá příliš vysoká bere-li se v potaz, že se z Mbappého stane v roce 2024 volný hráč.

Betano nabízí novým uživatelům Bonus 600 KČ BEZ RIZIKA a 50 FREE SPINŮ!

/**/