Už žádné El Clásico. Barcelona i Real Madrid prohrávají spor s La Ligou

Barcelona i Real Madrid, dva velkokluby, které svým vlivem přerůstají domácí ligu. Není tak žádnou novinkou, když se čas od času objeví mezi nimi a vedením La Ligy nějaký spor. Ten poslední zatím vyznívá lépe ve prospěch španělské nejvyšší soutěže.

NOVÁ AKCE K EURO U21! Betano nabízí nově registrujícím 3000 Kč+850 Kč hned po registraci!

Duelu Realu Madrid a Barcelony neřeknou fotbaloví fanoušci jinak než El Clásico. Název, který má ve světě obrovský zvuk s největší pravděpodobností přestane pro oba hlavní aktéry existovat. “Real Madrid a Barcelona již nebudou moci ve svých marketingových kampaních používat termín ‘El Clásico,'” uvádí portál Football Espana (pokračování níže).

➡️Gólman Miami vyjádřil pochybnosti ohledně Messiho. Klub na něj není připravený

Kluby totiž prohrály nedávný spor s La Ligou o patentování si tohoto termínu. Španělský úřad pro patenty jejich žádost o patentování si tohoto termínu zamítl z důvodu, že ho považuje až příliš blízký termínu “ElClásico”, který už si v minulosti nechala patentovat právě La Liga.

Oba kluby teď společně pracují na odvolání proti rozhodnutí úřadu. Budou mít na to měsíc. Pokud by jejich žádost byla opět zamítnuta, můžou se odvolat ještě k mezinárodnímu soudu. Barca ani Real tak aktuálně nesmí používat termín “El Clásico” v žádné z marketingových kampaní, během televizních přenosů týkajících se také mezinárodních soutěží či přátelských zápasů./**/