Jak Mbappé odmítl přepsat historii?! Mladý Francouz si jde za svým snem navzdory nátlaku PSG

Ne znamená Ne! Kylian Mbappé nechtěl o podpisu nové smlouvy v Paříži ani slyšet. A to i přesto, že vedení položilo na stůl pohádkovou smlouvu, která by francouzského fotbalistu učinila nejlépe placeným hráčem ve fotbalové historii.

Letní přestupové období bylo úderem úterní půlnoci definitivně ukončeno. Zároveň se tak rozhodlo i o osudu útočníka Paris Saint-Germain. Transfer Kyliana Mbappého do španělské La Ligy fotbalovým světem neotřásl.

Ačkoliv Real Madrid v posledních dnech přišel hned s několika nabídkami, o nichž se bez nejmenších pochyb nedalo říct, že by byly skromné, vedení francouzského giganta zůstalo neoblomné.

➡️VIDEO: Schickova parádní bomba pod víko! Takto se český snajpr podílel na další kanonádě Leverkusenu

Zatímco v PSG postupně odmítali jednu příchozí nabídku za druhou, na poslední úterní příhoz Realu, který podle Sky Sports nakonec nabízel astronomických 220 milionů eur, ani neodpověděli. Nasser Al-Khelaifi a spol. zkrátka počítali s Kylianem i pro stávající sezónu.
Zvláštní jednání devítinásobného mistra Ligue 1 přesně vystihl novinář TNT Sports, Marcelo Bechler: „Mám pocit, že PSG nyní udělalo s Realem a Mbappém to samé, co udělalo v roce 2019 s Neymarem a Barcelonou. Předstírali, že chtějí vyjednávat, naplnili všechny nadějí, nechali druhý klub ztrácet čas a nakonec o prodeji ani neuvažovali.“ 

Počínání PSG tak zcela zkřížilo plány hvězdnému reprezentantovi Les Bleus, který se už viděl v bílém dresu. Před dvěma týdny si měl Mbappé domluvit schůzku s vedením pařížského celku, kde vysvětloval touhu splnit si sen v podobě působení v Realu Madrid. Svůj postoj dal poté najevo i odmítnutím podpisu nové smlouvy. Smlouvy, která by z něj udělala nejlépe placeného fotbalistu všech dob.


Pařížský celek totiž svému hráči předložil nový dlouhodobý kontrakt, který mimo jiné obsahoval i markantní navýšení platu. Pokud by Mbappé podepsal, mohl si ročně přijít na šílených 45 milionů eur. Dvaadvacetiletý fotbalista by tak pobíral dokonce více než Messi (40 milionů eur ročně) a Neymar (36,8 milionů eur ročně).

➡️HOTOVO: Král odchází do West Hamu! Dražší než Souček + dlouholetá smlouva

Suma sumárum, Francouze aktuálně drží v klubu stará smlouva, která už za necelých 12 měsíců vyprší. Příští léto by se mu tak do cesty za splněným snem už neměl nikdo postavit. Ani “všemocný” katarský šejk, kterému jak je vidno dochází esa v rukávu, neboť Mbappému o peníze zřejmě nejde./**/