HOTOVO: Král odchází do West Hamu! Dražší než Souček + dlouholetá smlouva

Přestup, o kterém se spekuluje přibližně rok, dosáhl zdárného rozuzlení. Alex Král se stal v posledním přestupovém dni novou posilou West Hamu.

V úterním dopoledni přišel blesk z čistého nebe. “Alex Král je dnes blízko přestupu do West Hamu United. Český středopolař by se měl připojit ke Kladivářům na hostování s opcí na odkup. Ve Spartaku by tak měl uvolnit místo pro Maxiho Caufrieze. Očekávaný přestup tohoto léta se konečně stává skutečností,” přišel jako první s informací twitterový účet Russian Football News.

Tyto informace potvrzovaly také zdroje kolem anglického týmu. První oťukávání vedlo k odmítnutí ze strany Spartaku, jenž požadoval za českého reprezentanta zajímavější nabídku. Ta měla přijít těsně před polednem.

Tyto zdroje také uvedly, že trenér David Moyes sleduje Krále cíleně na popud Tomáše Součka, který měl svého kolegu z českého nároďáku doporučit.

Král by měl nahradit stárnoucí legendu klubu, 34letého Marka Noblea. “Je pochopitelné, že ve svém věku zpomaluje. West Ham potřebuje více pohybu ve středu pole. To neoblomný Král zajišťuje,” napsal portál West Ham Transfers a dále Alexe Krále představuje jako energického dříče se silnou mentalitou.“Po Euru 2020 se zdálo nepravděpodobné, že West Ham naváže na svůj zájem o defenzívního záložníka České republiky Alexe Krále. David Moyes však zůstává přesvědčený o jeho kvalitě a přesvědčil představenstvo, že přinese kvalitu,” potvrdil expert na přestupy Dean Jones, že i přes nepovedené vystoupení 23letého záložníka na evropském šampionátu v něm trenér West Hamu stále vidí potenciál.

V odpoledních hodinách pak přišlo definitivní rozřešení. “Král odchází. Měli jsme pro něj různé možnosti. S West Hamem jsme se dohodli na všech podmínkách. Půjde o hostování s povinným odkupem,” nechal se slyšet generální ředitel Spartaku Moskva Evgeny Melezhikov.

Opce by měla atakovat až 20 milionů eur (cca 4 miliony eur za hostování + 16 milionů eur za přestup). V případě odkupu se navíc aktivuje smlouva na další 4 roky.

Ve West Hamu tak budou působit už tři fotbalisté z České republiky, celkově pak v Premier League uvidíme společně s Matějem Vydrou hned čtyřlístek českých hráčů./**/