Inovace Ligy mistrů je tady! UEFA odsouhlasila pro rok 2024 úplně nový systém soutěže

Nevyhnutelné se stalo skutečností. Tlak evropských velkoklubů na UEFA vyeskaloval, což má za následek kroky, které změní Ligu mistrů tak, jak ji dnes známe.

S projektem Superligy přichází reakce od UEFA. Po několika měsíčním projednávání se definitivně mění podoba Ligy mistrů.

➡️Kluby se jdou proti UEFA! Účastníkům revoluční Superligy hrozí tvrdé tresty

V pondělí 19.4. se oficiálně odsouhlasila změna systému milionářské soutěže. V platnost pak vejde v sezóně 2024/25, tedy v době, kdy končí smlouvy o vysílacích právech pro stávající Ligu mistrů.
A o co jde? Jedná se o jakýsi kompromis, který měl velkokluby odradit od vytvoření si vlastní soutěže. V novém formátu se navýší počet účastníků ze 32 na 36. Klíčovou změnou pak je zredukování osmi základních skupin na pouhou jednu, zatímco počet zápasů by každému týmu vzrostl na 10 (5 doma, 5 venku).

➡️Arsenal je ostudný klub! Neville žádá nejtvrdší trest pro účastníky Superligy, za UEFA stojí také Tvrdík

Do další části postoupí prvních osm týmů. Celky z 9 až 24. místa budou hrát Play off na 2 zápasy. Kluby z Top 5 evropských ligy by pak měly mít 4 stálá místa v základní části. Francouzská Ligue 1 by si tak o jedno místo polepšila a dorovnala Španělsko, Anglii, Itálii a Německo.

Zbylá místa se budou rozdělovat podle koeficientů jednotlivých klubů a jejich umístěních v ligové tabulce. Je tedy možné, že některé z těchto zemí bude mít v soutěži až 6členné zastoupení.

Českého nebo slovenského mistra bude s největší pravděpodobností čekat vícekolová kvalifikace. 

/**/