Co nevíš o Erlingu Haalandovi?! Světový rekord mimo fotbal, zájem Slavie i význam gólové oslavy

23 let, neuvěřitelné statistiky a jeden z nejlepších fotbalistů planety. Norský útočník Erling Braut Haaland se po přestupu do Manchesteru City definitivně zařadil mezi obávané kanonýry. Zajímavá je však také jeho minulosti, která se lehce otírá také o české fotbalové prostředí. Toto jsou perličky z Haalandova života, které mohly leckterému fanouškovi uniknout.

Vánoční nadílka PRÁVĚ TEĎ U BETANA! 250 FREE SPINŮ + 300 KČ ihned po registraci


Haalandova kariéra nabrala po přestupu do Salzburgu. S mezizastávkou v Dormundu se během pár let vyšvihl až do Manchesteru City, kde překonal historické tabulky střelců. S týmem navíc ihned získal vytouženou trofej z Ligy mistrů, stejně tak jako trofej pro šampiona anglické Premier League.

➡️Snová premiéra Votíkové! Takto zazářila luxusními zákroky a s čistým kontem šokovala v derby Arsenal

Jediné, co 23letému hráči ve sbírce chybí, je tak Zlatý míč a větší úspěch na reprezentační úrovni, kde Haaland marně snaží o postup na jeden z finálových turnajů. Norsko se před nedávnem opět neprobojovalo na EURO. Další možností tak bude až MS v roce 2026. Teď už ale pojďme na ty nejzajímavější momenty z Erlingova života.1) Sport v rodině

Jeho otce zná převážná část starších fotbalových nadšenců. Alf-Inge Haaland působil zejména v Anglii, kde vystřídal kluby Nottingham Forest, Leeds a právě Manchester City (jeho fatální zranění po zákroku Keana níže). Erling se narodil v době, kdy jeho otec působil v Leedsu (ano, znamená to tedy, že by Erling teoreticky mohl reprezentovat Anglii). Chvíli na to přišel přestup do Manchesteru, kde utrpěl zranění kolene, kvůli kterému musel v roce 2003 s fotbalem skončit (video fatálního zákroku Roye Keana na Haalanda níže). City však navždy zůstalo v rodině srdcovou záležitostí. I proto z Erlinga po přestupu sršelo nadšení.

Ani jeho matka není ve světě sportu žádným nazdárkem. Ve světě fotbalu se sice neangažuje, za to v atletice je jako ryba ve vodě. Gry Marita Braut je bývalou norskou mistryní v sedmiboji. POKRAČOVÁNÍ na další straně ->
1 2 3 4 5Next page
/**/