Snová premiéra Votíkové! Takto zazářila luxusními zákroky a s čistým kontem šokovala v derby Arsenal

Bára Votíková se podílela na historicky první výhře Tottenhamu na domácí půdě v derby proti Arsenalu. Fotbalistkám Spurs stačil k premiérové výhře jediný gól především díky perfektnímu výkonu české brankářky, která si při svém ligovém debutu zapsala 8 úspěšných zákroků a udržela čisté konto.

Česká reprezentantka Votíková si přes léto splnila sen, když podepsala smlouvu s Tottenhamem do roku 2025. Ve svém novém angažmá doposud dostávala příležitost pouze v anglickém poháru, kde si svými výkony řekla o start i v lize. Bývalá gólmanka Slavie či PSG udržela čisté konto proti Readingu a Bristolu City, ve vyrovnaném zápase s Arsenalem pak obdržela 3 branky a její tým na penalty těsně unikl postupu.

Vánoční nadílka PRÁVĚ TEĎ U BETANA! 250 FREE SPINŮ + 300 KČ ihned po registraci


V sobotu se pak postavila proti hráčkám Gunners znovu v rámci 10. kola Super League, když si připsala premiérový ligový start. Votíková v “odvetě” tentokrát svou svatyni uzamkla a za neúspěšný pohárový duel se pomstila bravurním výkonem, kdy v utkání posbírala 8 úspěšných zákroků.

Její skvělý výkon podtrhuje i statistika počtu očekávaných gólů Arsenalu, která se po všech střeleckých pokusech vyhoupla na hodnotu 2,62. Česká brankářka byla po zápase odměněna cenou pro hráčku zápasu.
Největší zákrok Votíkové v prvním dějství přišel v 41. minutě po střele Leonhardsen-Maanum. Gólmanka Spurs vytáhla ze svého repertoáru parádní zákrok a přesnou střelu k pravé tyči famózně vyrazila na rohový kop. (další zákrok najdeš níže)

V 58. minutě přišla gólová akce domácích hráček, na jejímž konci stála přesná Martha Thomas.

Následoval opět tlak Arsenalu, který si vytvářel jednu šanci za druhou. Veškeré snahy hostů o vyrovnání však troskotaly na bezchybné Votíkové, která ve zbytku zápasu změnu skóre nedopustila.

➡️Další krásná branka Schicka! Hložek řádil v závěru a bombou z dálky korunoval vysokou výhru Leverkusenu

Vyrovnání přitom mohlo přijít jen pár minut po úvodní brance. Skvělá Votíková však střelu k pravé tyči, stejně jako všechny zbylé střelecké pokusy soupeře, úspěšně zneškodnila.

/**/