Anglická šestka v problémech! Za porušení pravidel Premier League hrozí tvrdé tresty

Anglické kluby si projektem Superligy pořádně zavařily a nejen ony. Obrovská kritika fotbalové veřejnosti, vyšetřování ze strany UEFA i domácích fotbalových asociací a tahanice kolem vystoupení z nového projektu.

Na pranýři jsou aktuálně nejvíce kluby z Anglie. Podle Sky Sports totiž v Premier League existuje pravidlo L9, které klubům zakazuje vstupovat do nových soutěží bez písemného souhlasu anglické FA.

➡️Anglické kluby odstupují ze Super ligy! Toto jsou jejich prohlášení, Arsenal litoval

Toto pravidlo bylo porušeno šesti rebelujícími kluby, Manchesterem United, Manchesterem City, Tottenhamem, Arsenalem, Liverpoolem a Chelsea.
Vysoký funkcionář jednoho z klubů anglické nejvyšší ligy prohlásil, že bude požadovat po vedení soutěže, aby kluby tvrdě potrestalo, protože došlo k jasnému porušení pravidel Premier League a musí být stanovený precedens, který bude sloužit jako odstrašující prostředek.

➡️VIDEO: Mohutné protesty v Londýně, Petr Čech uklidňoval dav 

Člen představenstva jiného klubu Premier League pak pro Sky Sports uvedl, že jakákoliv sankce uvalená na ‘Velkou šestku’, jako například odečty bodů nebo tučné pokuty, by ublížily nesprávným lidem, tedy hráčům, trenérům a především fanouškům.

Je pravděpodobné, že všech 14 klubů anglické ligy v nejbližší době zasedne s cílem prodiskutovat další kroky. Kromě tučných poplatků může dojít také k pozoruhodnému scénáři. Mistrovský titul totiž může nakonec spadnout do klína Leicesteru či West Hamu.
Tímto však výčet problémů rebelantů nekončí. UEFA je chováním klubů nanejvýš pohoršena a stále není jasné, jak s hříšníky naloží. Dost nahlas se hovoří o vyřazení všech účastníků Superligy z evropských pohárů, popřípadě odebrání jejich finančních benefitů. Handrkovat se kluby musí také se samotným vystoupením ze Superligy. Spekuluje se, že podepsáním smlouvy se všichni zavázali k vysokému poplatku za odstoupení z projektu.

/**/