VIDEO: Superliga se hroutí! Mohutné protesty v Londýně, Čech uklidňoval dav

Netrvalo to ani dva dny. Elitářská Superliga je na pokraji rozpadu. Nápad prezidenta Florentina Peréze a dalších 11 představitelů evropských velkoklubů se potkal s obrovskou vlnou odporu a kritiky. Fanoušci se bouří, protestují také ti, kterých se projekt týká přímo.

Londýnská Chelsea je podle všeho prvním klubem, který podlehl tlaku veřejnosti. “Vedení klubu začalo po souhlasu Romana Abramoviče shromažďovat dokumenty umožňující vystoupení ze Superligy,” píší na BBC. Blues začali jednat v momentě, kdy před stadionem vypukla mohutná demonstrace (Informace o dalších klubech níže).

Rozvášněné fanoušky uklidňoval také sportovní manažer Chelsea Petr Čech. “Nechte autobus projet. Tým za to nemůže. Vyřešíme to.”

A přidávají se další. Britská média dále informují o stejném postupu u Manchesteru City, Manchesteru United a Liverpoolu. Ve španělsku se zase hovoří o vystoupení Atlética Madrid a Barcelony. Prezident katalánské giganta se už v pondělí nechal slyšet, že se Superligou nesouhlasí. Teď připravuje hlasování o vystoupení z projektu. Hlasování se zúčastní také registrovaní fanoušci klubu, tedy ‘rada’, která hlasovala ve volbách pro nového prezidenta.

/**/