OFICIÁLNĚ! Všechny anglické kluby odstupují ze Super ligy! Toto jsou jejich prohlášení

Velká rána pro evropskou Super ligu. V noci z úterý na středu se po zasedání všech dvanácti účastníků rozhodli kluby z anglické Premier League vystoupit z projektu.

“Můžeme potvrdit, že jsme začali podnikat formální postupy k vystoupení ze skupiny, která vypracovává plán pro Evropskou Super ligu,” uvedl Tottenham na svých stránkách

➡️VIDEO: Demonstrace fanoušků Chelsea! Takto Petr Čech uklidňoval rozhněvaný dav

“Litujeme rozhořčení, které vyvolal návrh Evropské Super ligy. Cítili jsme, že je důležité, aby se náš klub podílel na možné nové struktuře, která se snažila zajistit lepší finanční fair play a udržitelnost. Chtěli bychom poděkovat všem příznivcům, kteří se k projektu vyjádřili,” přidal prohlášení také prezident Kohoutů Daniel Levy.“Manchester United se nezúčastní Evropské Super ligy. Pozorně jsme naslouchali reakcím našich fanoušků a další zainteresovaných stran. Nadále jsme odhodláni spolupracovat s ostatními z celé fotbalové komunity při hledání udržitelných řešení a čelit dlouhodobým výzvám,” zní stanovisko Rudých ďáblů.
“Fotbalový klub Manchester City může potvrdit, že formálně přijal kroky pro vystoupení ze skupiny, které vypracovalo plány pro Evropskou Super ligu,” visí na webu Citizens.

Opravdu dlouhou omluvou a vysvětlením pak přispěchal Arsenal. “V důsledku naslouchání vám a širší fotbalové komunitě v posledních dnech odstupujeme z navrhované Superligy. Udělali jsme chybu a omlouváme se za ni.”“Poslední dny nám opět ukázali hloubku cítění naších fanoušků vůči klubu i hře, kterou milujeme. Reakce příznivců nás v posledních dnech donutili k velkému zamyšlení. Nikdy nebylo našim úmyslem způsobit někomu neštěstí. Ale když přišlo pozvání do Super ligy, nechtěli jsme zůstat pozadu, i když jsme neměli žádné záruky. Chtěli jsme jen zajistit Arsenalu ochranu a budoucnost.” 

“Víme, že bude chvíli trvat, než si zasloužíme zase vaší víru a důvěru. Chtěli jsme jen klubu zajistit stabilitu, protože ta je důležitá pro to, aby klub dále prosperoval. Budeme o to i nadále usilovat. Musíme spolupracovat na řešení.”

“Našim cílem je dělat vždy správné rozhodnutí pro tento skvělý fotbalový klub, chránit ho a posouvat se vpřed. Tentokrát jsme neudělali dobré rozhodnutí, uvědomili jsme si to a bereme to jako ponaučení.”

“Liverpool potvrzuje, že přerušil spolupráci na plánování Evropské Super ligy. V posledních dnech obdržel klub klíčová vyjádření z různých stran. Chtěli bychom za tyto cenné příspěvky poděkovat,” po odsouzeni soutěže od celé kabiny Reds zareagovalo také klubové vedení.

Chelsea po remíze s Brightonem 0:0 v tuto chvíli s vyjádřením nepřišla. Podle Sky Sports, BBC a dalších zdrojů však přerušili spolupráci na Super lize také.

/**/