Patrik Schick nastoupil poprvé od zranění v základní sestavě Leverkusenu. Jeho tým nakonec jen remizoval s VfL Bochum 0:0. Klíčovým momentem utkání byla penaltová situace v 65. minutě.

Patrik Schick je po zranění stoprocentně fit. V nedělním bundesligovém utkání na hřišti VfL Bochum tak nechyběl v základní sestavě Leverkusenu. Největší šanci ke skórování měl český kanonýr v 65. minutě.

Paulinho se rozběhl do pokutového území, narazil si právě se Schickem a… penalta. K bílému puntíku se ovšem nejlepší střelec Leverkusenu nepostavil. Na záběrech je patrné, že pokutový kop rozehrávat chtěl, bohužel mu to neumožnil jeho spoluhráč Moussa Diaby (video níže).
Francouzský fotbalista pokutový kop sice proměnil, ale z gólu se radoval jen pár okamžiků. Rozhodčí mu jeho zásah kvůli kuriózního porušení pravidel neuznal. Diaby totiž podklouzl a během střílení se 2x dotkl míče. Leverkusen se tak nakonec musel spokojit pouze s bodem.