Fotbalisté Lazia Řím opouštěli Německo s jednobodovým ziskem, ke kterému jim výrazně dopomohl také videorozhodčí. Obdobná hrubice rozhodčího se řešila také minulý týden po zápase PSG s Lipskem (video zde), tentokrát však byla celá situace ještě kurióznější.

Moment, který se stal hojně diskutovaným tématem na sociálních sítích, se odehrál v 66. minutě středečního utkání Ligy mistrů mezi domácím Dortmundem a Laziem Řím. 25letý záložník italského týmu, Sergej Milinković-Savić, se zřítil k zemi v pokutovém území soupeře, načež rozhodčí, který původně nechal hru běžet, obdržel do sluchátka pokyn “penalta!”. Sudí Antonio Lopez poslechl svého kolegu u videa a bez jakékoliv kontroly udělil Laziu výhodu pokutového kopu.

Opakované záběry však ukázaly, že k žádnému kontaktu mezi ním a obráncem Borussie nedošlo. Celou situaci dělá absurdnější také fakt, že hlavní rozhodčí viděl incident z první ruky a právě videorozhodčí, který měl k dispozici záznam, svému kolegovi na placu poslal jasný verdikt.

Výsledek tohoto zápasu ovšem neovlivnil bitvu o druhé místo ve skupině. Italský celek příští týden přivítá Club Bruggy, se kterými se utká o místo ve vyřazovací fázi turnaje. Immobilemu a spol. však na rozdíl od jejich soupeře bude stačit uhrát remízu.

Domácí se dostali do vedení v závěru prvního poločasu. Autorem jediné branky Dortmundu byl Guerreiro.

V 66. minutě vyrovnal z pokutového kopu Ciro Immobile. Zápas skončil za remízového stavu 1:1.