VIDEO: Penalta Di Maríi je absolutní výsměch, míní trenér Lipska! Tenhle skok sežral i VAR

O vítězi včerejšího utkání Ligy mistrů mezi PSG a Lipskem rozhodl kontroverzní okamžik v úvodu zápasu. Domácí dostali po pádu Di Maríi výhodu pokutového kopu. Byla však situace posouzena hlavním arbitrem správně?

Reprezentační pauzu a s ní 2 týdny bez klubového fotbalu máme úspěšně za sebou. Tento týden se odehrává 4. kolo základních skupin evropských pohárů. Jedním ze zápasů byl duel mezi PSG a Lipskem.

Pařížané napravili zaváhání z venkovního zápasu a na porážku 1:2 odpověděli v odvetném zápase na domácí půdě vítězstvím 1:0. Autorem jediného gólu utkání se stal hvězdný Brazilec Neymar, který se prosadil z pokutového kopu. Odpískaná penalta však vyvolala obrovskou debatu a spoustu otazníků.

Například trenér Lipska, Julian Nagelsmann, nezakrýval své rozčarování. “Nemyslím si, že Paříž měla nějaké šance v zápase. Ta penalta byla jako špatný vtip,” začal ihned pálit ostrýma.

“Takové rozhodnutí na úrovni Ligy mistrů, to je vážně smutné. Opravdu to nechápu. Nejsem typ, který by si často stěžoval a vím, že to UEFA nemá ráda, ale tohle byl od rozhodčího obrovský přešlap. Vždyť to byla čistá simulace, nedošlo k žádnému kontaktu. VAR zjevně sledoval jiný zápas!”

“Teď máme rozdány horší karty. Musíme 2x vyhrát a doufat v zaváhání PSG,” zakončil kouč emotivní řeč.

Posuďte sami, zdali byla penalta na Di Maríu posouzena správně, či nikoliv.


/**/