VIDEO: Chaos ve Francii! Takto zběsilí fanoušci vtrhli na hřiště a zaútočili na hráče Marseille

Nedělní derby ve francouzské Ligue 1 mezi Nice a Marseille skončilo pořádnou divočinou. Rozhodčí musel za stavu 1:0 zápas předčasně ukončit kvůli řádění fanoušků. Utkání se nakonec nedohrálo.


Zbývala zhruba čtvrt hodina do konce zápasu, když se záložník hostů Dimitri Payet chystal zahrát rohový kop. V tu chvíli po něm začali divocí fanoušci Nice házet PET lahve. Jedna z nich čtyřiatřicetiletého Francouze trefila do zad. V tu chvíli došla rozzuřenému hráči trpělivost a nejbližší láhev mrštil zpátky do davu. Přidali se i jeho spoluhráči.

Následoval totální chaos. Někteří z domácích příznivců se rozhodli vtrhnout na hrací plochu a k nim se postupně přidávali další. Strhla se mela mezi fanoušky, pořadateli, realizačním týmem a samotnými hráči.
Utkání bylo na hodinu a půl přerušeno. Rozbouřený dav se vydal uklidnit dokonce i prezident Nice Jean-Pierre Rivère. Hráči Olympique Marseille později odmítli návrat na hřiště kvůli obavám o bezpečnost a kontumačně prohráli. Dá se však předpokládat, že francouzský svaz rozhodne o vítězství v jejich prospěch.
/**/