Velká pocta od Zlatana! Takto vychválil Nedvěda, pak ho zařadil do sestavy snů

Zlatan Ibrahimovič patří beze sporu mezi velikány světového fotbalu. Sám během své kariéry nastupoval po boku těch největších hvězd. Novopečený mistr Itálie sestavil svou “Hvězdnou jedenáctku”, ve které nezapomněl ani na českou legendu. Přiznal také, že by se jednou mohl stát trenérem.

➡️Ibrova otevřená zpověď! Poslední půl rok jsem trpěl jako nikdy v životě, ale dal jsem slib

“Během rozhodování při skládání nejlepší sestavy jsem bral v úvahu kvalitu hráčů i mé sympatie k nim. Každý z nich mi něco dal,” řekl Zlatan pro ESPN.

“Do brány postavím Giangluigiho Buffona. Hrál jsem s ním v Juventusu. Byl to speciální tým. Mám na něj krásné vzpomínky. Byl jsem mladý a všichni se ke mně chovali, jako se já teď chovám k mladým hráčům v Miláně. Strašně moc mě naučili.”

➡️VIDEO: Courtoisův zákrok par excellence! Tímto šíleným zásahem ubránil ve finále LM svoji svatyni

“Na levého beka volím Maxwella, je to můj přítel. Potom Alessandra Nestu a Fabia Cannavara do středu obrany. Fabio byl blázen. Brával mě na skútru do Neapole. Byl jsem mladý, neměl jsem zkušenosti. On a Lilian Thuram jich měli naopak spoustu. Rád bych hrál s nimi i teď.”

“Maicona dám na pravého beka. Když jsem přišel do Interu, nepovažoval jsem ho za tak silného, jako se pak ukázal být.”
“Pak je tu Pavel Nedvěd, číslo jedna. On je ten, který mě zlepšil jako nikdo jiný. Když jsem ho uviděl, pochopil jsem, že na sobě nemakám dostatečně. Pavel pořád trénoval, byl mašina,” složil poctu české legendě.

➡️VIDEO: Horor po sestupu! Fanoušci St. Étienne napadli vlastní hráče, tunel zasypali světlicemi

“K Nedvědovi přidám Patricka Vieiru a Xaviho. To jsou dva šampioni.” S Vierou hrál Ibra v Juventusu, se Xavim pak v Barceloně. “Tehdy byla Barcelona tak silným týmem. Prvních šest měsíců bylo neskutečných, pak jsem se ale necítil dobře kvůli trenéra,” přiznal Ibra.

“Útok je jednoduchý. Zinedine Zidane jako ofenzivní záložník, Ronaldo Fenomeno s Diegem Maradonou vepředu. Diego je nejlepší fotbalista všech dob, je lepší než já. Rád bych trénoval tento týmu, ale kdo ví, možná se jednou trenérem stanu.”

/**/