Trable Kimmicha v Bayernu! Odmítl se očkovat, teď si do konce roku nezahraje

Do nepříjemné situace se dostal Joshua Kimmich, fotbalista, který vyvolal vlnu kontroverze poté, co odmítl očkování proti Covidu-19.

Německý středopolař se minimálně do konce roku 2021 nepřipojí ke svým spoluhráčům z Bayernu Mnichov. Důvod? Kimmich, který se odmítá očkovat proti Covidu-19, se právě tímto virem před pár týdny nakazil.

➡️Hazard k českému triu? Real odmítl velkorysou nabídku West Hamu, chce víc

Kvůli tomu už zmeškal pět zápasů a zdá se, že minimálně další tři vynechá. I když 26letému fotbalistovi vyšel negativní PCR-test, stále zápasí s přetrvávajícími zdravotními potížemi způsobenými infekcí (pokračování níže).Lewa, Schick nebo Haaland.
Kdo se stane Králem střelců?
Kurzová nabídka ZDE

“Jsem šťastný, že už mi skončila karanténa. Mám se v pohodě, bohužel však ještě nejsem schopen trénovat z důvodu přetrvávajících potíží s plícemi,” uvedl Kimmich.

➡️VIDEO: Hamšíkův švédský unikát! Tuto pumelici vyhlásili nejkrásnějším gólem roku

“Přetrvávající potíže patrně znamenají, že vir zasáhl průdušky nebo alveoly, ve kterých si plíce vyměňují kyslík a oxid uhličitý,” řekl na tiskové konferenci lékař Cristian Karagiannidis.
V září Kimmich přiznal, že se nenechá očkovat, protože má obavy z dlouhodobých vedlejších účinků vakcíny. “Němečtí odborníci však zdůraznili, že takovéto obavy jsou úplně neopodstatněné a dodali, že nakažení virusem může být pro neočkované jedince všech věkových skupin a úrovně zdatnosti fatální,” dodává portál dw.com

/**/