VIDEO: Tohle je moc i na Conteho! Takto se zdecimovaný kouč rozhořčil nad krizí v Tottenhamu

Přidej se k nejaktivnější fotbalové komunitě

Po senzační výhře proti lídrovi přišla další porážka. Tottenham ve středu padl v ligové dohrávce na hřišti poslední Burnley. Nový kouč Kohoutů Antonio Conte následně připustil, že možná není tím správným mužem pro londýnský celek.


Čtyři prohry v posledních pěti ligových duelech. Velmi nelichotivá bilance, se kterou se nyní musí vypořádat Antonio Conte, jenž podobný nezdar řeší poprvé v kariéře.

➡️Neymar prozradil své vysněné angažmá! Kam Brazilec hodlá zamířit po konci v PSG?

Plamínek naděje vykřesala Kohoutům senzační výhra na Etihad Stadium proti Manchesteru City, ten ale vzápětí uhasnul při následujícím utkání. A prohra s Burnley, které bojuje o záchranu, italského kouče pořádně rozmrzela.
„Tottenham mě povolal, abych zlepšil situaci v klubu. Jsem příliš čestný na to, aby jen zavřel oči a pobíral výplatu. Mám velké ambice, nerad prohrávám,“ začal Conte smutně hovořit o aktuální situaci (video níže).

„Není to jen o dnešku.Z posledních pěti zápasů jsme prohráli čtyři. To znamená, že proběhne hodnocení o klubu a o mně. Pro mě je také velmi frustrující prohrát z posledních pěti zápasů čtyři. Situace je prostě taková a mluví jasně,“ pokračoval.

Tottenham se během posledních pár týdnů propadnul v tabulce na osmé místo. Vedoucí čtveřice se mu vzdálila na rozdíl sedmi bodů.


Conte usedl na lavičku Spurs v listopadu minulého roku. Od té doby stihl odkoučovat 21 zápasů ve všech soutěžích. V Premier League má zatím bodový průměr 1,71. Dvaapadesátiletý Ital takový výsledek rozhodně nebere jako dostačující a naznačil, že by se nebránil předčasnému odchodu.

„Přišel jsem zde, abych pomohl klubu. Pokud by problém měl být trenér, jsem připraven odejít, nemám s tím problém. Nejsem na tuhle situaci zvyklý. Zkouším všechno, ale situace se nemění. Možná nejsem tak dobrý,“ dodal smířlivě.

Conte dal vědět fanouškům o vývoji situace ještě před sobotním duelem. Změna trenéra podle něj klub v blízké budoucnosti nečeká.
 „Ne, po prohře s Burnley jsem blízko k rezignaci nebyl. Pokud očekáváte, že po porážce přijdu na tiskovku s úsměvem a dobrou náladou, tak vás musím zklamat. Takový nejsem. Omlouvám se, že dávám najevo mé zklamání.“

➡️VIDEO: Snový debut Vlahoviće v Lize mistrů! Krásným gólem udeřil už po 32 sekundách

„Mluvil jsem s vedením, které si je vědomo reality. Klub je velmi spokojen s prací, kterou tu já a mí kolegové odvádíme. Problém je v tom, že jsem perfekcionista. Chci se dopracovat k požadovaným výsledkům co nejrychleji,“ ujasnil.

Úsek Conteho pozápasové tiskovky, kde

/**/