SUPER LIGA je zpět! Klíčová změna a obrovské rozšíření, naděje i pro české kluby

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace

Budou to dva roky, co fotbalovým světem poprvé zatřásla myšlenka na vytvoření Evropské Super ligy. Prvotní nápad se však setkal s obrovskou vlnou kritiky i tlaku od UEFA. Teď kluby přicházejí s novou verzí.

➡️VIDEO: Nádherný premiérový gól ex-slávisty Baha v Benfice! Takto po sólu vystřelil pumelici pod břevno

AC Milán, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milán, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid a Tottenham, to byly původně zakládající kluby Evropské Super ligy.
Po velké vlně kritiky i výhružkám ze strany UEFA, ale nakonec zůstal jen Real Madrid s Barcelonou a Juventusem. Teď je zbrusu nová soutěž znovu na stole. “Vzali jsme si velké ponaučení z prvotního neúspěchu a přicházíme s novým návrhem,” oznámil ve čtvrtečním dopoledni generální ředitel soutěže Dernd Reichart.

“Je čas na změnu. Základům evropského fotbalu hrozí zhroucení. Kluby nemají možnost vystoupit proti systému, aniž by byly pod hrozbou sankcí. Jsou nuceni sedět stranou a jen přihlížet, jak se kolem nich hroutí finanční základy.”

Betano nabízí novým uživatelům 50 spinů ZDARMA

“Náš dialog je otevřený a upřímný. Čeká nás ještě hodně práce. Jsme si vědomi, co se před 2 léty stálo, ale doufám, že celá fotbalová komunita ocení náš přístup a snahu přijít s řešením.”

A s čím tedy Evropská Super liga přichází? Během dvouleté odmlky se intenzivně jednalo s více než 50 kluby. Do soutěže se však počítá s účastí až 80 klubů. To je samo o sobě velký posun, neboť ve starém návrhu se počítalo pouze s kluby zakládajícími, které by doplnilo zhruba 5 dalších klubů. To ale není vše.
S rozšířeným počtem účastníků souvisí další citelná změna. Ruší se “uzavřená společnost”. Nová podoba projektu by byla založena pouze na sportovním výkonu bez stálých členů. Tato zpráva tak dává reálnou naději českým klubům se do soutěže kvalifikovat. Každý by měl navíc garantováno minimálně 14 zápasů.

Tématem jsou také přemrštěné výdaje některých klubů během přestupových období. I to by se mělo s příchodem Super ligy změnit. Vize je jasná: Kluby by mohly utratit za posily jen to, co si doopravdy vydělaly.

Tím pádem by odzvonilo klubům, které žijí zejména z bohatého kapitálu movitých investorů, například PSG, které se od celého projektu celý čas distancuje.

/**/