Ronaldo v Liverpoolu? Rok jsme byli v kontaktu, pak přišel kritický moment, přiznal bývalý manažer

Speciální Betano mise za odměny, Bet Builder i Max kurz.

Bývalý manažer Liverpoolu Gerard Houllier prozradil, jak Reds uniklo podepsání smlouvy s Cristianem Ronaldem.

Ronaldo se stal jedním z největších hráčů, který oblékal dres Manchesteru United. Představa, že by hájil barvy rivala z Anfieldu, je pro fanoušky Rudých ďáblů naprosto nepřijatelná.

Bývalý manažer Liverpoolu Gerard Houllier však odhalil, jak blízko bylo vedení klubu k podpisu portugalského snajpra.
“V roce 2002 jsme měli v merku dva hráče Sortingu CP, Ronalda a Ricarda Quaresmu. Byli velmi dobří na křídlech. O Cristiana jsme měli ale větší zájem. Sledovali jsme ho rok. Jednání se ovšem táhla. Bylo to složitější na platové úrovni.”

Bez servítek! Dani Alves se otřel o Barcelonu a pojmenoval problém, někteří se neumí chovat

“Je potřeba vědět, že v Liverpoolu platila mzdová politika, a že Michael Owen zrovna vyhrál Zlatý míč. Snažili jsme se udělat pro Ronalda vše, co bylo v našich silách. Nemohli jsme ale jednoduše dát 17letému dítěti vyšší plat jako Owenovi, to prostě nešlo.” (Pokračování níže)
“Hovořil jsem s Ronaldem během toho roku mnohokrát. Klíčový moment nastal v zápase Sportingu s Manchesterem United. Sporting zvítězil 3:1 a Cristiano předvedl parádní výkon. Hráči United pak měli hovořit Fergusonem. Shodli se, že je potřeba ho koupit.”

“Jeho cena rázem vyskočila ze 4 milionů liber na 13 milionů. Na toto jsme nedokázali včas reagovat. Možná mělo rychleji jednat naše přestupové oddělení a říct hned ‘ano’, ale chtěli mít jistotu, že neudělají chybu,” vykreslil celý příběh Houllier.

Jak by se asi změnilo fotbalové prostředí, kdyby Ronaldo skončil v Liverpoolu, prosadil by se stejně, jako se prosadil pod Alexem Fergusonem? Otázky, které zůstanou navždy nezodpovězené.

Betano nabízí vstupní bonus 3300 Kč i 50 spinů ZDARMA

/**/