Penalta jako Panenka? Benzema vysvětluje důvod, proč zvolil toto legendární zakončení

I přes čtyři góly Manchesteru City a velké množství gólových šancí ze strany Guardiolových svěřenců skončil úvodní střet semifinále Ligy mistrů tím nejtěsnějším rozdílem, za což Real Madrid vděčí především Karimu Benzemovi. Francouzský útočník se nejprve prosadil v první půli, poté zakončil nervy drásající přestřelku opravdu chladnokrevným způsobem.

Napínavý souboj dvou gigantů (video všech gólů zde) skončil o něco lépe pro úřadujícího mistra Anglie, díky Benzemovi a jeho dvěma gólům však pro Bílý balet není nic ztraceno. Benzema v zápase nastoupil do 600. utkání v dresu Realu Madrid, a pokořil v něm hranici 40 vstřelených gólů v aktuální sezoně.

➡️VIDEO: Guardiolovo emotivní představení! Fanoušci natočili trenéra City v kritickým momentech, záběry teď trendují na sociálních sítích

Jeden z klíčových momentů utkání přišel v 82. minutě, kdy Real Madrid dostal výhodu pokutového kopu. Benzema se v minulém zápase proti Osasuně postavil rovnou ke dvěma exekucím jedenáctek během 7 minut, ani jeden však neproměnil. Celkově během tohoto měsíce zahodil už tři, což jej mohlo znejistit. Jeho tým navíc ztrácel o dva góly.

Opak byl však pravdou. Francouzský útočník prokázal, že má nervy z oceli, a nádherným dloubákem à la Panenka snížil stav na konečných 4:3 pro Manchester City (video níže).

„Vždy myslím na to, že penaltu neminete jen tehdy, když se k žádné nepostavíte. Hodně v sebe věřím, což se mi skvěle vrací zpátky,“ okomentoval Benzema svůj počin po zápase.

„Nevěděl jsem, jakým způsobem to kopne. Benzema prokázal svoji silnou osobnost a charakter. Není lehké trefit takovou penaltu, obzvlášť pak v semifinále Ligy mistrů,“ pochválil jej trenér Ancelotti.

Jeho spoluhráči ovšem na rozdíl od Ancelottiho měli o způsobu kopu předem jasno: „Tohle zakončení zkoušel na tréninku, takže všichni na lavičce věděli, že se k tomu chystá i tentokrát,“ prozradil Rodrygo.