Okamžitá reakce UEFA na kontroverzní penaltu! Z milionářské soutěže je groteska, míní fanoušci Newcastlu

Moment, který zastínil všechny úterní výsledky Ligy mistrů. Smyšlená penalta v zápase PSG – Newcastle výrazně ovlivnila vývoj skupiny F. Svůj postoj teď zveřejnila také UEFA.

Vypadalo to, že skupina F bude mít o pořádnou zápletku postaráno až do posledního kola skupinové fáze. Newcastle byl blízko od druhého a velmi důležitého skalpu hvězdného PSG. Výsledek 1:0 by Straky dostal před svého soupeře na 2. místo, gigantovi z Paříže by naopak postup do play off razantně vzdálil.

100 FREE SPINŮ + 350 KČ ZA OVĚŘENÍ ÚČTU PRÁVĚ TEĎ U BETANA

Nakonec je vše jinak. Po nesmyslně nařízené penaltě v 90+7. minutě vyrovnal na 1:1 Mbappé a na druhé místo se vrátilo PSG. Rozhodnutí sudího odsoudila drtivá většina fotbalové veřejnosti. Experti ze Sky Sports dokonce označili jeho počínání za nechutné a šílené (video penalty i reakce zde).

Po ohromné vlně kritiky se čekalo na jediné, na odezvu ze strany UEFA. Rozuzlení přišlo ve středu dopoledne.
UEFA vyřadila z listiny rozhodčích pro dnešní zápas Real Sociedad – FC Salzburg polského videorozhočího Tomasze Kwiatkowského, který dal hlavnímu sudímu Marciniakovi podnět k přezkoumání penalty u monitoru a potvrdila, to, co je napsáno v pravidlech. “Ruka se nepíská, pokud se do ní míč odrazí od jiné části hráčova těla.” 

Výsledek utkání už však tento verdikt neovlivní, čehož si jsou vědomi také fanoušci Newcastlu. Milionářskou soutěž tak po zásluze v diskuzích nazývají groteskou nebo cirkusem./**/