Nová posila jako zlaté vejce! Mohamed Ihattaren může ve Slavii překonat Součkův unikát

Posila, která se stala pro česká sportovní média tématem číslo jedna. Zlobivé dítě Mohamed Ihattaren přichází do Slavie Praha jako hráč, kolem kterého visí mnoho otazníků. I přes určité riziko je to pro sešívané po čase šance ‘vychovat’ v českém prostředí fotbalistu, který se může zapsat do historie.

Vánoční nadílka PRÁVĚ TEĎ U BETANA! 250 FREE SPINŮ + 300 KČ ihned po registraci


Rychlé shrnutí krátké, za to velmi pestré kariéry Mohameda Ihattarena.  Nizozemský středopolař s marockými kořeny je odchovanec PSV Eindhoven. V pouhých 17 letech si připsal za áčko tři góly a šest asistencí a zařadil se mezi největší talenty té doby. Následující sezónu doplnil své statistiky o tři branky a dvě asistence. Celkově odehrál za svůj mateřský klub 74 zápasů. Zlom přišel v momentě, kdy Mohamedovi zemřel otec.

➡️Rovnou do skupiny Ligy mistrů! Slavia se může už příští sezónu vyhnout kvalifikaci, nemusí být ani mistr

Hráč se se ztrátou rodiče vyrovnával těžko. Následoval rychlý sešup dolů a střídání angažmá. Eindhoven -> Juventus -> hostování v Sampdorii -> hostování v Ajaxu -> bez angažmá. Všechny týmy se marně pokoušeli postavit Ihattaren zpátky na nohy. Hráč si ovšem jejich péče nevážil a sekal jeden problém za druhým. Teď přichází další ‘druhá šance’. Pomocnou ruku podává Slavia.
“Mohamed platil za velký talent nizozemského fotbalu, v mladém věku prokázal obrovské schopnosti. Bohužel s jeho vývojem a kariérou hodně zatřásla smrt jeho otce, který na něj měl obrovský vliv. Následovalo období, kdy šel fotbal zcela stranou. Slavia mu chce dát druhou šanci. Ihattaren na sobě pracuje a chce se vrátit do profesionálního fotbalu. Dnes má fungující rodinné zázemí a velkou motivaci uspět,” prohlásila Slavia ke své nové posile, která byla několikrát zatčena policií.

➡️Hladový Schick znovu udeřil! Takto si český kanonýr řekl o nahrávku a zkušeně uklidil do kasy

V Nizozemsku jsou dokonce přesvědčeni, že se hráč zapletl s tamní mafií. Naposledy měl oplétačky se strážci zákona v únoru 2023, kdy ho zadržela policie kvůli domácímu násilí. Od té doby údajně Ihattaren seká latinu. Dokonce se stihl i oženit a je plně připraven na restart kariéry. Slavii se tak naskýtá výjimečná příležitost. Proč?

Mohamed přichází jako volný hráč se smlouvou na jeden rok s opcí na další 3 roky, což znamená jediné. Pražané zkrátka nemají co ztratit. Buď hráč opravdu půjde do sebe nebo se jejich cesty rozejdou. Obě strany můžou jen získat.

Pokud bude Nizozemec chtít, může se stát hlavní hvězdou klubu. Předpoklady pro to má obrovské. Vždyť ve své nejlepší formě byla jeho hodnota vyčíslena na 22 milionů eur. Svou kvalitou daleko přesahují českou ligu a stále je mu pouze 21 let (pokračování níže).Slavia tak získala zlaté vejce, které může z aktuálních 300 tisíc eur mnohonásobně zhodnotit. Uvidíme, zdali se dočkáme třeba ohrožení přestupového rekordu Tomáše Součka, který ve 25 letech odešel do West Hamu za 21 milionů eur. Realizační tým Jindřicha Trpišovského čeká pořádná výzva. V minulosti už však několikrát ukázali, že s hráči pracovat umí.

/**/