Ukončete nátlak na Mbappého! Syndikát francouzské ligy hrozí PSG, to je připraveno na razantní krok

Kylian Mbappé byl vedením Pařížanů nekompromisně vyřazen z kádru pro předsezonní turné v Japonsku a zároveň umístěn na přestupovou listinu. PSG se bude chtít hráče během léta za každou cenu zbavit, aby v příštím roce neodešel zadarmo do Realu Madrid. Dosavadní počin klubu však odsoudila francouzská unie hráčů, která vystoupila na podporu 24letého útočníka.

PSG má pro letní přestupové období jasný cíl, zbavit se Kyliana Mbappého, dokud z něj lze získat zpět alespoň část z investovaných peněz. Mbappého plán je naopak setrvat následující sezonu v klubu a následně se vydat směr Madrid, kde bude mít otevřené dveře na Santiago Bernabéu.

NOVÁ PROMO AKCE! Betano ke startu české ligy dává novým registrujícím 500 KČ SÁZKU ZDARMA hned po registraci! 

Od oficiálního umístění francouzského útočníka na přestupovou listinu se PSG začali ozývat první zájemci. Nejvíce vyčnívá astronomická nabídka saúdskoarabského Al-Hilalu, který pařížskému celku již oficiálně nabídl rekordních 300 milionů eur. Saúdové jsou připraveni v případě uskutečnění přestupu mladého Francouze zasypat zlatem, jednání se samotným hráčem však ještě neproběhla.

Tlak na Mbappého v podobě ultimáta, kdy jej PSG nutí podepsat novou smlouvu či opustit klub už teď v létě, vyřazení z kádru pro předsezonní turné a především výhružka, že svoji největší hvězdu nechají celou sezonu prosedět na lavičce, se ovšem nelíbí Francouzské unii profesionálních hráčů (UNFP).
Není od věci vedení klubu připomenout, že vyvíjení nátlaku na zaměstnance, například zhoršováním jeho pracovních podmínek, s cílem donutit jej k odchodu nebo přijetí toho, co chce zaměstnavatel, představuje morální obtěžování, jenž dle francouzské práva není přípustné,“ upozorňuje unie v prohlášení.

➡️Kostkova ultimátní dělovka ze 35 metrů! Boleslavský obránce napálil míč do šibenice a uchází se o gól sezony

„Pokud se takto nějaký klub chová, UNFP si vyhrazuje právo podniknout patřičné právní kroky, aby tomuto jednání zabránila.“ (pokračování níže)

Sleduj na Betanu ZDARMA přímé přenosy předkol evropských pohárů a dalších soutěží. Celý program ZDE

„Prezident PSG v podstatě prohlásil, že ‘hráči, kteří nejsou v Japonsku, nejsou součástí týmu!’ S tím ovšem nemůžete nic dělat, vážený pane prezidente, stále jsou totiž pod smlouvou… Přinejmenším nejsou součástí trenérových plánů, což však lze v případě nejlepšího střelce pařížského klubu všech dob a nejlepšího hráče světa považovat za blud,“ stojí dále v prohlášení.

Ohledně Mbappého budoucnosti je jisté pouze jedno, k předčasnému odchodu musí svolit také on sám. V případě, že bude chtít za každou cenu dodržet smlouvu a dohrát poslední sezonu ve Francii, může se Al-Khelaifi třeba stavět na hlavu, ale situaci nezmění./**/