Messiho první slova v Paříži! Argentinec mluvil o nadšení, šéf PSG o Mbappém a FFP

Hotovo, podepsáno. Lionel Messi přichází jako volný hráč do Paris Saint-Germain. Francouzskému gigantovi se upsal na dva roky.


Argentinský útočník po odchodu z Katalánska zamířil do francouzské metropole. Messi v úterý přiletěl do Paříže na zdravotní prohlídku, po níž následoval podpis smlouvy a oficiální představení. Hvězdný Argentinec se upsal na dva roky, smlouva pak nabízí opci na další rok. Ve Francii ponese na modrém dresu číslo 30, ve kterém debutoval i za Barcelonu.

Ve středu dopoledne proběhla na Parc des Princes první tisková konference s hráčem samotným. Šestinásobného vítěze Zlatého míče přišel přivítat obrovský dav fanoušků, kteří po celou dobu skandovali před stadionem jeho jméno.

„Je to historický moment nejen pro PSG, ale celý fotbalový svět. Leo je to fotbalový kouzelník, bude úžasné pro naše fanoušky vidět ho hrát v našem dresu. Je úžasný pocit, že se nám ho podařilo podepsat.”

„Před deseti lety by se lidé ptali, co by tady takový hráč dělal. Ale máme ambiciózní fotbalový projekt, jsme pyšní na všechny v klubu, že je Leo dnes tady. Leo a celá jeho rodino, vítejte v klubu!” Započal prezident Al-Khelaifi.

Pak už dostal slovo hvězdný Argentinec: “Opustit Barcelonu bylo pro mě opravdu těžké. Ale jsem šťastný, že se připojuji k PSG, prvotřídnímu a ambicióznímu týmu. Při jednání byli neuvěřitelné rychlí a profesionální. Ozvali se ihned po čtvrtečním prohlášení Barcelony.”

„Od první chvíle se tady cítím šťastný. Chtěl jsem mít podpis smlouvy rychle za sebou a hned začít s tréninkem. Chci se co nejrychleji pustit do práce na hřišti se spoluhráči a odstartovat novou fázi mého života.

„Chtěl bych celému klubu poděkovat za velmi rychlé jednání. Dostal jsem se do šílené pozice, ale naštěstí se to podařilo rychle vyřešit. Nebylo to nic jednoduchého, ale PSG jednalo velmi rychle.”

➡️Historická změna ve vysílacích právech! Liga mistrů i evropské ligy na jednom místě

„Když jsem se dozvěděl, že je možné odejít do PSG, okamžitě jsem mluvil s trenérem a jeho týmem. V celém jednání hráli velkou roli, že trenéra Pochettina dobře znám, jsme oba Argentinci, ale nejen jeho.”

„Di María, Paredes. Znám všechny své nové spoluhráče. Byl jsme hodně v kontaktu i s Neymarem, ten mi hodně pomohl a v mém rozhodování hrál významnou roli.”

„Chtěl jsem do nějakého silného týmu, který má šanci na výhru v Lize mistrů. Miluju výhry a chci dávat důležité góly. Vím, že mám stejné cíle, jaké má PSG. Já i klub chceme být neustále lepší.“

„Události z minulého týdne byly opravdu náročné a emotivní. Stále nemohu uvěřit tomu, co jsem v Barceloně prožil. Ještě nevím, kdy začnu hrát, měl jsem dovolenou a teď je příliš brzy.”

„Mluvil jsem s trenéry, budu potřebovat nějaký čas na přípravu. Jakmile trenéři řeknou, že jsem připravený, půjdu do toho.”
Nasser Al-Khelaifi následně promluvil o budoucnosti Kyliana Mbappého, veřejnost ujišťoval ale i ohledně dodržování FPP: Myslím, že všichni víme, jaká je Kylianova budoucnost. Je Pařížan. Nechal se slyšet, že chce konkurenceschopný tým. Myslím, že není žádný důvod odcházet jinam.”

„Pravidla finančního fair-play dodržujeme od prvního dne. Náš tým vždy vše pečlivě kontroluje předtím, než cokoliv uděláme. Leův podpis jsme si mohli dovolit. Pravidla FFP budeme vždy dodržovat,” dodal na závěr tiskovky.

Letní přestupové okno už nemohlo pro PSG dopadnout lépe. Pařížané získali zadarmo jednoho špičkového hráče za druhým. Brankáře Donnarummu, Wijnladuma, teď kapitány španělských gigantů, Ramose a Messiho. Tým navíc posilnil Hakimi z Interu Milán za 60 milionů eur.

/**/