Cristiano Ronaldo byl poprvé v kariéře vyřazen z Ligy mistrů týmem kouče Diega Simeoneho, kterému se tento počin povedl až na šestý pokus. Hvězdný Portugalec navíc ze zápasu málem odešel nejen se ztrátou naděje na zisk trofeje v aktuální sezoně, ale také se ztrátou zubů (video níže).

Fotbalisté Atlética Madrid pokořili Manchester United a po těsné výhře oslavili postup mezi osmici nejlepších. Pod výhrou španělského velkoklubu se nejvíce podepsal Renan Lodi, jenž si připsal premiérovou trefu v Lize mistrů.

➡️Messiho první krok k návratu do Barcelony! Argentinec by mohl odejít z PSG už toto léto

Cenný skalp musel nejvíce potěšit především Diego Simeone, který vítězstvím ukončil prokletí proti Cristiano Ronaldovi. Týmy v čele s šestatřicetiletým Portugalcem jej totiž vyřadily z play off milionářské soutěže ve všech pěti předchozích střetnutích.

V úterý večer slavila postup také Benfica Lisabon, která si z odvety proti Ajaxu odvezla senzační výhru 1:0. Los čtvrtfinálových zápasů proběhne v pátek 18. března.

Atlético Madrid nasměroval do další fáze vyřazovací části Ligy mistrů Renan Lodi. Ve 41. minutě vybídl osamoceného Brazilce centrem Griezmann a krajní bek Atlética proměnil vyloženou šanci v jediný gól utkání. (Maguirova hlavička do Ronalda i úprk Simeona před fanoušky níže)

Rudí ďáblové ve druhé půli stupňovali svou aktivitu směrem dopředu, přes zahuštěnou obranu hostů se ale dostávali jen velmi obtížně. Při rozehrávce volného přímého kopu v 66. minutě pak napomohl obranným řadám soupeře i Harry Maguire, který rozhodil nejlepšího hlavičkáře svého týmu nepříjemným zásahem do obličeje.

Své si po závěrečném hvizdu užil také Diego Simeone, který se běžel schovat do útrob Old Trafford, zatímco na něj angličtí fanoušci házeli nedopité nápoje (video níže).