Ibrova otevřená zpověď! Poslední půl rok jsem trpěl jako nikdy v životě, ale dal jsem slib

Splnil, co slíbil. Ibrahimovič po svém příchodu do Milána dovedl Rossoneri zpátky na italský trůn. Málo kdo však tušil, kolik kvůli toho musel švédský velikán přetrpět. O svých zdravotních problémech se Ibrahimovič podělil s fanoušky až nyní po oslavách vytouženého titulu.


11 let čekali fotbalisté AC Milán na zisk titulu v Serii A. Zlatan Ibrahimovič byl přitom v poslední mistrovské sezoně 2010/11 klíčovým hráčem týmu. Při svém návratu do Itálie tak osmatřicetiletá ikona slíbila fanouškům jediné; že vrátí AC zpátky na vrchol.

Švédskému útočníkovi se nakonec po dvou letech podařilo slib naplnit, když jedenáctileté čekání na Scudetto spolu se svými spoluhráči po těsném závodu s konkurenčním Interem ukončil.

Cesta za titulem jej ovšem stála hodně sebezapření. Ibrahimovič totiž podle svých slov trpěl jako ještě nikdy předtím. Problém tkvěl ve velkých bolestech kolena, které byl legendární forvard odhodlaný řešit až po sezoně.
Poslední půl rok jsem hrál bez předního zkříženého vazu v levém koleni. Koleno jsem měl neustále oteklé. S týmem jsem trénoval tak desetkrát. Za celou dobu jsem dostal tak dvacet injekcí pro úlevu bolesti. Jednou týdně mi z něj vytahovali vodu. Nemohl jsem spát. Nikde jsem tolik netrpěl na hřišti i mimo něj,“ svěřil se fanouškům na sociálních sítích den poté, co si nechal koleno v Lyonu operovat.

Zlatan během sezony nasbíral v lize lehce přes tisíc odehraných minut a měl prsty v jedenácti vstřelených branek, jakožto hnací motor týmu však působil spíše než na hřišti především v kabině (video Zlatanova proslovu v šatně, ze kterého nabíhá husí kůže, najdeš níže).

„Dokázal jsem něco nemožného. Měl jsem v hlavě jediný cíl. Chtěl jsem vidět moje spoluhráče a trenéry, jak zvedají nad hlavu trofej pro mistry Itálie. Slíbil jsem jim to. Teď už mám další trofej a nový zkřížený vaz,“ dodal na závěr.

Ibrahimovič bude kvůli rekonvalescenci mimo hru minimálně do konce roku. Smlouva s italským celkem mu však vyprší už za měsíc, a tak zůstává otázkou, zdali bude čtyřicetiletý veterán s fotbalem ještě vůbec pokračovat.
Zlatan po ovládnutí Serie A hrdě promluvil ke svým spolubojovníkům a započal týmovou oslavu.

/**/