Exkluzivní rozhovor s Pérezem: “Zachraňujeme fotbal,” tvrdí! Smlouvy jsou závazné, z LM nás nevyhodí

Prezident Realu Madrid a nyní i předseda revolučního projektu, tzv. Superligy, Florentino Pérez, poskytl v pondělních nočních hodinách první oficiální rozhovor se španělskou televizí, během kterého objasnil své kontroverzní plány.

Pérez byl jmenován předsedou nové soukromé soutěže pro elitní evropské týmy, jenž vyvolala obrovskou vlnu kritiky z celého světa. Do Superligy se zapojilo již 12 velkoklubů, na turnaji jich mezi sebou bude soutěžit dvacet.

➡️Kluby se postavily proti UEFA! Toto je nová Superliga pro nejlepší týmy Evropy, klubům hrozí tvrdé tresty

Čtyřiasedmdesátiletý španělský podnikatel poskytl pro španělský pořad El Chiringuito exkluzivní rozhovor, ve kterém nově ohlášený projekt brání a přibližuje společné záměry zapojených klubů.

“Říká se, že je to soutěž pro bohaté, ale to není pravda. Zachráníme tím fotbal, soutěž je postavena na solidaritě. Spousta lidí si to vyložila tak, že bohatí budou bohatší a chudí chudší, ale to není pravda. Chystáme se zachránit fotbal.”

“Mnoho velkých týmů ze Španělska, Itálie a Anglie chtěly nalézt řešení aktuální nepříznivé finanční situace. Jediným východiskem se nabízí hrát konkurenceschopnější zápasy. Superliga na rozdíl od Ligy mistrů pomůže klubům se finančně vzpamatovat.”
“V Madridu jsme přišli o spoustu peněz. Všichni procházíme špatným obdobím. Když nebudeme generovat zisk, nezbývá nám nic jiného, než hrát konkurenceschopnější zápasy během týdne. Superliga kluby finančně zachrání.”

“Fotbal se musí vyvíjet tak samo, jako se vyvíjí všechny věci v životě. Musíme se přizpůsobit době, ve které nyní žijeme. Fotbal upadá na zájmu, peníze za televizní práva jsou čím dál tím menší. Tento projekt jsme chtěli už nějakou dobu zrealizovat, pandemie z toho však udělala neodkladnou záležitost.”

“Fotbal se musí změnit, aby byl globálně atraktivnější. V padesátých letech minulého století byli FIFA i UEFA také proti dnešní podobě Ligy mistrů, a přesto nakonec museli ustoupit.”

“Největší atraktivnost přichází, když proti sobě hrají velké kluby. Zvyšují se peníze za vysílací práva a celkově se vytváří větší příjem. Nejsou to jen bohatí, kteří Superligu podporují. Děláme to pro záchranu fotbalu, protože jsme se ocitli v kritickém okamžiku.”

“Velké kluby obdrží ze Superligy více peněz, a ty následně investují na nákup hráčů. Pokud o ty finanční prostředky budeme přicházet, tak jak se to děje momentálně, celý fotbalový systém se zhroutí.”

Zbytek z rozhovoru včetně toho, kdy by mohla liga odstartovat i Pérezův komentář k vyloučení zúčastněných zemí z evropských pohárů či domácích lig, najdeš na další straně –>1 2Next page
/**/