AKTUÁLNĚ: Xavi se sešel s Haalandem! Toto řekl o příchodu norského útočníka

Xavi o víkendu nepřímo potvrdil zprávy o sjednané schůzce s Erlingem Haalandem a jeho zástupci, které v posledních dnech zaplavily média.


Očekává se, že jednadvacetiletý norský útočník v létě opustí německou Bundesligu a od nové sezony bude oblékat modročervený dres Blaugranas. Barcelona se nyní snaží přestup vyjednat co nejrychleji, protože v boji o jednadvacetiletého Nora není sama.

➡️VIDEO: Dechberoucí akce Pedriho! Xavi i fanoušci žasnou, Barca má nového Iniestu, mají jasno

O Haalanda, který stihl za Dortmund nastřílet 80 gólů v 79 zápasech, má zájem také konkurenční Real Madrid či Manchester City. Všichni případní zájemci si budou muset připravit minimálně 63 milionů liber, což je výše Haalandovy výstupní klauzule, jenž začne platit na konci aktuální sezony.

Samotný hráč už však v minulosti naznačil, že by preferoval přestup do španělské La Ligy. Vedení katalánského velkoklubu tak nyní dělá vše pro to, aby jeho následující angažmá nebylo v Madridu, nýbrž na Camp Nou.

Lodivod katalánského velkoklubu se měl spolu s Jordi Cruyffem, který zastává pozici sportovního poradce klubu, setkat v průběhu tohoto týdne s Haalandem a jeho agenty v Mnichově, kde norský ostrostřelec aktuálně léčí své zranění. Útočné eso Dortmundu je kvůli zranění nohy mimo hru od 23. ledna a s největší pravděpodobností bude svému týmu chybět až do začátku dubna.

Delegace katalánského klubu měla Haalandovi představit barcelonský projekt, jehož by byl Nor hlavní součástí, a nabídnout mu smlouvu na 5 let se stupňujícím se platem až 50 milionů eur.

A Xavi v sobotu spekulace nepřímo potvrdil, když byl na údajnou schůzku s norským reprezentantem dotázán: „Nemůžu vám prozradit detaily. Jsem si vědom toho, že by o těchto věcech chtěl vědět každý co nejvíce, ale musíme se soustředit na současnost. Můžu vám pouze říct, že na budoucnosti klubu pracujeme.“

Poté sebevědomě dodal: „Ještě jsem se nesetkal s hráčem, který by nechtěl podepsat za Barcu. Všichni jsou z takové nabídky nadšeni. Pak je často záleží na klauzulích a dalších věcech, ale Barcu nikdo neodmítá.“

➡️Nová Ligy mistrů je tady! UEFA oznámila všechny změny, fanoušky čeká pořádná porce zápasů

„Až se budou moct věci oznámit, oznámíme je. Stejně jako jsme dali vědět o podpisu Pabla Torreho, kterého beru za skvělou posilu.“

Zatím to tedy vypadá, že Haalanda nakonec skutečně uloví Barcelona, zatímco Real Madrid bude doufat, že přiláká Kyliana Mbappého, jenž bude v létě volným hráčem. Sám Xavi se nechal slyšet, že příchod dvou největších mladých hvězd by byl pro španělský fotbal senzační./**/