Rozjetá Barcelona deklasovala na Camp Nou Athletic Bilbao vysoko 4:0 a v tabulce se vrátila na čtvrté místo. Katalánci natáhli svou ligovou neporazitelnost už na 10 utkání.

Postup do osmifinále Evropské ligy přes Neapol, v La Lize série desíti zápasů bez porážky. Nově příchozí posily se od ledna společně podílely už na 18 gólech. Daří se hlavně Aubameyangovi, který si v posledních třech zápasech připsal pět zásahů. Xaviho Barcelona jednoduše začíná fanoušky opět bavit.

➡️VIDEO: Nepovedené střídání! Kepa nechytil ani jednu penaltu, pak takto sám přestřelil

Zejména po posledním zápase jsou příznivci katalánského giganta předvedenou hrou opravdu nadšeni. Xaviho svěřenci sestřelili ve 26. kole La Ligy Bilbao jednoznačně 4:0, čímž rozšířili svou uspokojivou bilanci. Stejné množství gólů totiž nasázeli rovnou čtyřem z posledních šesti soupeřů.

Autorem úvodního gólu zápasu byl ve 37. minutě Pierre-Emerick Aubameyang, který po výměně dresu nabral druhý dech. V 67. minutě poslal Xavi na hřiště Dembélého, jenž se mu vzápětí odměnil gólem na 2:0.

Francouzský fotbalista byl také u gólu na 3:0. Ústřední postavou byla ale tentokrát mladá hvězda španělského nároďáku Pedri.19letý záložník totiž předvedl ve středu pole něco, co viděli fanoušci Barcelony naposled v dobách, kdy po Nou Campu běhal Andrés Iniesta.

A právě k barcelonské legendě je Pedri trenérem Xavim i fanoušky připodobňován. Po včerejším skvostném výkonu, který korunoval akcí před třetím gólem naprosto zaslouženě (video níže).