Nová Ligy mistrů je tady! UEFA oznámila všechny změny, fanoušky čeká pořádná porce zápasů

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace

Evropská fotbalová unie potvrdila chystanou reformu nejprestižnější klubové soutěže. Ligu mistrů čeká nový formát, který přinese hned řadu změn. Tou nejzásadnější je zrušení základních skupin.

Betano nabízí sázkařům Speciální mise za odměny – stačí si vsadit
na vybraný zápas nebo ligu a odměna je vaše

Od sezony 2024/25 se můžeme těšit na zbrusu novou Ligu mistrů. “Švýcarský formát” zaručuje mnohem větší počet zápasů a tím i vyšší příjmy pro kluby. UEFA doufá, že po těchto změnách už nedojde k obnově nezávislé “Superligy”.

➡️VIDEO: Fantastický Di María hattrickovým hrdinou! Tímto výjimečným obstřelem poslal Juventus do osmifinále

Hlavní novinkou bude zrušení základních skupin. Místo osmi malých skupin, na které jsme byli zvyklí, bude základní fáze soutěže probíhat na principu jedné velké. Každý účastník milionářské soutěže tak zaručeně odehraje alespoň 10 utkání s různými soupeři (5 domácích, 5 venkovních). Celkový počet účastníku se navíc navýší z původních 32 na 36 týmů.
Nejlepších 8 týmů z tabulky se kvalifikuje rovnou do vyřazovací fáze. Mužstva na 9. až 24. místě se o zbývajících 8 míst v osmifinále poperou v dodatečném play off na dva zápasy. Soutěž díky tomu nabídne až o 100 utkání více než doposud.

Navýšený počet účastníků znamená i pozměněný způsob kvalifikace do soutěže. Kluby z top 5 evropských lig by měly mít 4 stálá místa v základní části. Francouzská Ligue 1 by si tak o jedno místo polepšila a dorovnala Španělsko, Anglii, Itálii a Německo.

Zbylá místa se budou rozdělovat podle koeficientů jednotlivých klubů a jejich umístěních v ligové tabulce. Je tedy možné, že některé z těchto zemí bude mít v soutěži až šestičlenné zastoupení.
 

/**/