AKTUÁLNĚ: Překvapivý vývoj Neymarova zranění! Mendesovi i jeho rodině vyhrožují smrtí

Bylo to velké téma posledních dnů. Nehezky vypadající zranění hvězdného Neymara, který během zápasu s Lyonem opouštěl v bolestech a slzách hřiště na nosítkách (video zde), vyděsilo nejednoho příznivce pařížského celku. Teď se však zdá, že černý scénář naštěstí naplněn nebude.

Na jedné straně strach o zdraví a zbytek probíhající sezonu, na druhé výčitky a strach o sebe i rodinu. Zákrok Thiaga Mendese na Neymara vyvolal velký rozruch. Však také fotbalista Lyonu zpytoval hned po zápase svědomí na sociálních sítích, když na svém Instagramu zveřejnil omluvné video.

“Obdivuji jeho fotbal, stejně jako další miliony fanoušků. Doufám, že se mu nic vážného nestalo,” uvedl Mendes. “Přeji mu rychlé uzdravení. Snad bude zase brzy přinášet fanouškům opět radost. Opravdu upřímně se omlouvám.”
Pokud si myslíte, že touto omluvou uklidnil Mendes fanouškovské vášně, jste na omylu. “Budete pykat za činy vašeho manžela. Pokud se Neymarovi něco stane, zaplatíš životem. Ty i tvoje rodina, jeden po druhém,” odtajnila šokující zprávy Mendesova manželka Kelly portálu CNews. Momentálně už vše řeší policie.

Hráče se zastal také trenér Lyonu, Rudi Garcia. “Bohužel nechápu dnešní svět. Úcta neexistuje. Na sociálních sítích je tolik urážek a výhružek smrtí. Vždyť je 21. století proboha, tohle by nemělo existovat.”

Nejsme tu, abychom se bavili o politice, ale vidíme, jak se svět otřásá. Je to vše vzhůru nohama. Na pranýři jsou v médiích policisté a ne například násilníci. Musíme to zastavit. Doufám, že bude spravedlnost na straně Thiaga,” dodal rozhořčeně.

“Naštěstí se zdá, že navzdory tomu, jak hrůzostrašně zákrok vypadal, se nejedná o vážné zranění,”  otočil na veselejší notu, když zareagoval na pozitivní zprávy z tábora PSG.
I když ještě před několika desítkami hodin existovaly obavy, že by Neymarovo zranění mohlo být vážné, vypadá to, že by mohl být Brazilec fit už letos. To potvrdil i Thomas Tuchel na tiskové konferenci před zápasem s Lorientem. “Není nemožné vidět Neymara ještě před zimní přestávkou. Jedná se o lehčí zranění. Doufám, že naskočí už v sobotním zápase proti Lille. Neřeknu vám teď ale s jistotou jestli ano nebo ne. Musíme počkat na další testy a uvidíme.”

Mendesova veřejná omluva

/**/