Vrátí se do Barcelony? Messi otevřeně promluvil o možnosti pokračování v evropském fotbale

Rekord, který už možná nikdo nikdy nepřekoná. Lionel Messi navyšil svou sbírku Zlatých míčů na úctyhodných 8 trofejí. Mistr světa z Kataru byl během předávání samozřejmě středobodem zájmu všech světových médií. Ještě před odletem z Paříže pak poskytl exkluzivní rozhovor pro francouzský plátek L’Equipe.

100 FREE SPINŮ + 350 KČ ZA OVĚŘENÍ ÚČTU PRÁVĚ TEĎ U BETANA

Bylo to poprvé v historii, co vítěz Zlatého míče přebíral trofej, aniž by aktuálně působil v některé z evropských soutěží. Lionel Messi si své zámořské angažmá užívá. Jak to ale vypadá s jeho návratem do Barcelony? Uvidíme ještě někdy pobíhat argentinského kapitána po evropských trávnících? Na všechny tyto otázky už známe odpověď.

➡️Fanoušci Arsenalu pálí po prohře do Součka! Kritika jde i na rozhodčí

“Po Mistrovsví světa jsem se mohl vrátit do Barcelony, ale nestalo se tak. Bylo to podobné jako v roce 2021, kdy jsem byl nucen Barcelonu opustit.”
“Opravdu jsem se chtěl vrátit. Přemýšlel jsem nad životem tam, nad tím, jak tam ukončím kariéru, což jsem vždycky chtěl, ale… nebylo to v tu chvíli možné,” vrátil se ještě k momentu, kdy Barcelona neměla kvůli patáliemi s finančním fair play záruku, že by mohla po podpisu smlouvy Messiho zaregistrovat na soupisku.

“Děkuji bohu, že jsem měl tak mimořádnou kariéru v Evropě, že jsem vyhrál vše, o čem jsem snil.”

“Teď jsem se rozhodl pro USA. A hostování v Barceloně? Ne, bez šance. Nemyslím si, že se ještě někdy vrátím hrát do Evropy,” ukončil definitivně nekonečné debaty fanoušků. Už během slavnostního ceremoniálu ovšem pronesl několik zásadních výroků na adresu jeho milované Barcelony (pokračování níže).
“Měl jsem obrovské štěstí, že jsem mohl být součástí nejlepšího týmu planety a nejlepšího klubu v historii. Určitě bych se nějakým způsobem chtěl vrátit do Barcelony. Je jedno jak. Vždy budu spojený s Barcou,” naznačil, že by mohl v klubu časem působit i v jiné funkci než jako hráč.

/**/