Vydra a spol. překvapili v 28. kole Premier League vítězstvím proti domácímu Evertonu.

Fotbalisté Burnley si z Goodison Parku vezou tři body. K velmi cenné výhře 2:1 přispěl také český reprezentant Matěj Vydra, který figuroval u vítězné branky.

Svěřenci Carla Ancelottiho jsou po druhé porážce v řadě stále na 6. místě tabulky. V neděli je však bude mít  příležitost předběhnout Tottenham, jenž vyzve v londýnském derby Arsenal.

Burnley se dostali do vedení již ve 13. minutě utkání. Hosté po výborném presinku vybojovali míč a zahájili protiútok. Celá akce pak skončila gólovou tečkou Chrise Wooda.

Jako druhý se na střeleckou listinu zapsal Dwight McNeil, jenž se po nahrávce Matěje Vydry kličkou zbavil protihráče a parádní střelou nedal gólmanovi Evertonu žádnou šanci.

Domácím se do konce první půle podařilo vyrovnat, trefil se Calvert-Lewin. Pro 23letého útočníka to byl již 14. ligový zásah v aktuální sezóně. Druhý poločas skončil bezbrankový.